FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

Anatomy Trains STRUCTURE AND FUNCTION

Krótki kurs pozostawi długo trwające efekty w postaci pogłębienia precyzyjnej anatomii powięziowej, umiejętności rozpoznawania zaburzeń w systemie mięśniowo – powięziowym Twoich pcjentów oraz tworzenia skutecznych strategii terapeutycznych.

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Fizjoterapia Dla lekarzy
Wyświetleń: 222
Numer ogłoszenia: 9676
widoczność ogłoszenie dostępne do wyczerpania miejsc
cena:
1800 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2020-04-03
2020-04-05
Lublin
z 5 miejsc
Zapisz się teraz, aby mieć pewną rezerwację miejsca. Po zapisaniu się sprzedawca skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h w celu finalizacji transakcji
SPRZEDAJĄCY
Nazwa: Martyna Mazurek-Sitarz Fizjoactiv
Telefon kontaktowy: 697 702 601
OPIS

 

ANATOMY TRAINS 1 (1dni)

Krótki kurs pozostawi długo trwające efekty w postaci pogłębienia precyzyjnej anatomii powięziowej, umiejętności rozpoznawania zaburzeń w systemie mięśniowo powięziowym Twoich pcjentów oraz tworzenia skutecznych strategii terapeutycznych nakierowanych na rozwiązywanie tych problemów. Koncepcja Anatomy Trains wykracza poza mechanistyczne rozumienie ciała analizującego funkcję pojedynczych mięśni i stawów a prowadzi do całościowego zrozumienia żywego organizmu, który działa jak połączona struktura funkcjonalna. Taśmy anatomiczne tworzą rewolucyjną mapę połączeń powięziowo mięśniowych, dzięki której analiza wzorców postawy i funkcji w ciele staje się znacznie skuteczniejsza i bliższa funkcjonalnemu charakterowi ludzkiego ciała.

 

Szkolenie pomoże Ci:

Rozpoznawać wzorce posturalne i ruchowe swoich pacjentów z większą efektywnością i w holistyczny sposób.

Tworzyć skuteczne strategie i poznać techniki terapeutyczne pomagające rozwiązać dysfunkcje strukturalne, które mogą przyczyniać się do powstawania dolegliwości zlokalizowanych w różnych miejscach ciała.

Pozwoli dokonywać znacznych zmian w strukturze ciała Twoich pacjentów przy pomocy prostych i skutecznych technik manualnych i ruchowych.

 

ANATOMY TRAINS 2 (2 dni)

Nauczymy Cię pracować z tkanką łączną na wiele sposobów, co pozwoli Ci ją mobilizować i wiedzieć kiedy to robić i dlaczego. Każda technika będzie prezentowana w kontekście strukturalnego i funkcjonalnego wpływu na ciało i ten unikalny format szkolenia przygotuje Cię do rozwoju tych umiejętności w kolejnych z cyklu szkoleń w KMI.

Nowa teoria będzie przedstawiona w oparciu o syntezę pracy Roberta Schleipa dotyczącej tego jak możemy wpływać na powięź przez stymulację różnych mechanoreceptorów i wielu innych odkryć najważniejszych badaczy terapeutów i nauczycieli manipulacji powieziowych i funkcjonalnej anatomii.

Cele szkolenia:

  • Powtórzymy podstawowe taśmy anatomiczne w odniesieniu do oceny strukturalnej i wprowadzimy większą ilość oceny funkcjonalnej.
  • Rozbudujemy umiejętności i wiedzę z pierwszego szkolenia AT i rozwiniemy umiejętności powięziowego dotyku.
  • Nauczymy się użycia modelu DASIE w pracy z pacjentem
  • Wykonamy ocenę posturalną poszczególnych obszarów ciała przygotowująca do szkoleń FRSB
  • Wykonamy więcej analizy ruchowej dla pogłębienia wizji ślizgu warstw powięziowych oraz rolę mięśni ekspresowych i lokalnych w ciele.
  • Dodamy koncepcję cylindrów dla analizy posturalnej używając ją do oceny szczególnie tułowia.
  • Zyskamy większą swobodę w używaniu określeń Przechylenie, Przesunięcie, Rotacja i Zgięcie dla oceny relatywnych ruchów odbywających się pomiędzy poszczególnymi segmentami ciała lub specyficznymi strukturami kostnymi. Poszerzymy swoje umiejętności oceny ułożenia ciała.
  • Połączymy globalną i lokalną tensegracjię ekspresy vs lokalne Taśmy Anatomiczne vs pojedyncze mięśnie i pomożemy zrozumieć potrzebę równoważenia lokalnego jak i globalnego postury ciała.

 

Prowadzący: mgr Marcin Siedlaczek

Historia Marcina rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy ukończył studia magisterskie i rozpoczął dalszą edukację na licznych szkoleniach i konferencjach. Nieustannie poszerzając swoją wiedzę zarówno w Polsce jak i za granicą praktykował w gabinetach w Bydgoszczy i Żninie a także prowadził zajęcia ze studentami na Bydgoskim Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2015 r. zdał egzamin kończący czteroletnią Specjalizację w Dziedzinie Fizjoterapii.
Od początku studiów nieustannie nurtowało go pytanie jak napięcie i ograniczenia w jednym miejscu będą wpływać na funkcje i dolegliwości w innym obszarze. To
poprowadziło go do szkoleń Anatomy Trains które rozpoczął w 2013 r. Stale poszerzając swoją wiedzę i umiejętności zaczął rozumieć biomechanikę ​i kinezjologię na nowym poziomie. Po latach doświadczeń w terapii manualnej oraz ruchowej coraz bardziej jasnym stawało się jak bardzo poszczególne obszary ciała działają zależnie od siebie i nie zawsze ograniczenia ruchu wynikają z restrykcji tkanek, które podręcznikowo powinny je ograniczać. Aktualnie Marcin prowadzi szkolenia Anatomy Trains a także z Zoga Movement, praktykuje w Athleticomed Bydgoszcz oraz pracuje ze studentami starając się zarazić ich swoją pasją do ruchowych i manualnych form pracy z pacjentami.
W wolnym czasie spędza czas ze swoją żoną oraz trzema wspaniałymi córkami, które wybaczają mu częste wyjazdy i nieobecności.

 

Anatomy Trains to szkolenie skierowane dla wszystkich zajmujących się pracą z ciałem:

fizjoterapeutów, terapeutów manualnych, osteopatów, chiropraktyków, masażystów, nauczycieli różnych form ruchu np. joga, pilatesa, feldenkreisa, instruktorów ruchowych i trenerów oraz lekarzy zajmujących się leczeniem narządu ruchu.

Kurs ten pomoże rozwinąć umiejętności palpacyjne, wizualne i doda duży zasób skutecznych technik mięśniowo – powięziowych do wykorzystania w codziennej praktyce terapeutycznej.

Kurs składa się z części wykładowej przy użyciu prezentacji i materiałów audio – wizualnych, które pomogą w zrozumieniu omawianych zagadnień. Wykład poparty jest nagraniami z sekcji zwłok prowadzonych przez Toma oraz trójwymiarowymi animacjami pozwalającymi na lepsze zrozumienie funkcji poszczególnych struktur. Praktyczna część szkolenia obejmuje naukę wykonywania wizualnej analizy posturalnej (Body Reading) oraz naukę palpacji i wykonywania technik manipulacji mięśniowo – powięziowych.

 

Cena:  1800 PLN

Wymiar godzinowy:  28 godziny.

Godziny zajęć:   I -III dzień 9.00-17.00

Termin:   3-5.04.2020 r.

Miejsce: Lublin

 

Zapraszamy do udziału w kursach dla fizjoterapeutów sfinansowanych nawet w 80% ze środków UE.
Dla Was to szansa na pozyskanie nawet 80% dotacji na nasze kursy.

Jest również możliwość skorzystania z dofinansowania w wysokości nawet 100% z KFS-u.

 

OPINIE I KOMENTARZE