FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

Twarzoczaszka Stawy Skroniowo-Żuchwowe

Twarzoczaszka – Stawy Skroniowo-Żuchwowe

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Fizjoterapia
Wyświetleń: 438
Numer ogłoszenia: 29007
widoczność ogłoszenie dostępne do wyczerpania miejsc
cena:
1250 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2024-06-22
2024-06-23
Warszawa
z 16 miejsc
Zapisz się teraz, aby mieć pewną rezerwację miejsca. Po zapisaniu się sprzedawca skontaktuje się z Tobą w celu finalizacji transakcji
SPRZEDAJĄCY
Nazwa: Centrum Wiedzy Praktycznej
Telefon kontaktowy: 609808407
OPIS

Kurs ma na celu przedstawienie zintegrowanego podejścia do tematyki stawów skroniowo-żuchwowych i twarzoczaszki. Kurs skierowany jest do  fizjoterapeutów, terapeutów manualnych, oraz lekarzy zajmujących się leczeniem problemów w obszarze twarzo-czaszki i obszarze czaszkowo-żuchwowym.
Zdobyta podczas kursu wiedza niewątpliwie ułatwi nie tylko  rehabilitację dysfunkcji związanych z zaburzeniami na poziomie twarzoczaszki, ale również ułatwi komunikację ze specjalistami w zakresie stomatologii i ortodoncji.

Staw skroniowo-żuchwowy jest z pewnością jednym z najbardziej złożonych stawów ludzkiego ciała: poza swoją strukturą, związany jest z czaszką oraz kręgosłupem szyjnym poprzez liczne powiązania anatomiczne, funkcjonalne oraz nerwowo-naczyniowe. Znajomość wspomnianych powiązań jest nieodzowną częścią do postawienia właściwej diagnozy oraz zaplanowania odpowiedniego postępowania rehabilitacyjnego.

Podczas kursu kładziemy nacisk na umiejętności praktyczne. Uczestnicy poznają zagadnienia związane z anatomią twarzoczaszki jak równiez będą doskonalić swoje umiejętności w zakresie palpacji. Wiedza ta niewątpliwie pozwoli na szybsze odnalezienie związku przyczynowo-skutkowego poszczególnych dysfunkcji w ciele człowieka.

Podczas kursu poruszymy tematykę związaną m.in ze wzorcami zaburzeń  w obrębie kości sitowej, nosowych, a także w obrębiekości jarzmowych i szczękowych. W kolejnej części omówimy także  wzorce zaburzeń w obrębie zgryzu. Istotnym aspektem będzie również omówienie relacji zgryz-czaszka-ciało wraz z omówieniem postępowania rehabilitacyjnego.

Po ukończeniu kursu uczestnicy będa potrafili dostrzec określone dysfunkcje w obrębie twarzoczaszki, a także zidentyfikować powiązanie patologii z zaburzeniami psychoemocjonalnymi a także ich potencjalny wpływ na posturę pacjenta.Uczestnicy zdobędą wszystkie teoretyczne i praktyczne narzędzia niezbędne w zintegrowanym postępowaniu rehabilitacyjnym a także współdziałaniu w  wielodyscyplinarnym zespole specjalistów (dentystów, logopedów, neurologów, ortodontów). Aspekt ten jest wysoce istotny biorąc pod uwagę  wieloczynnikową naturę dysfunkcji skroniowo-żuchwowej.

Niewątpliwym atutem kursu jest fakt, że zajęcia odbywają się w małych grupach. Dodatkowo każda technikę nagrywamy dla Was i udostępniamy. na naszej platformie online.   każdym momencie po ukończeniu kursu możecie wrócić do przerabianego materiału.

Możliwość starania się o dofinansowanie na kurs w ramach środków KFS i BUR.

Link do kursu:

https://kursydlafizjoterapeutow.pl/event/twarzoczaszka-stawy-skroniowo-zuchwowe-2/

OPINIE I KOMENTARZE