FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

Anatomy Trains - PEDIATRIA

Anatomy Trains jest mapą podłużnych połączeń w sieci powięziowej ciała. Te podłużne linie dają nam obraz tego jak stabilność warunkuje właściwą funkcję i jak jej zaburzenie może prowadzić do dysfunkcji.

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Fizjoterapia
Wyświetleń: 160
Numer ogłoszenia: 11320
widoczność 23 dni do końca wyświetlania (10 listopada 2019)
cena:
2600 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2019-11-12
2019-11-16
Lublin
z 5 miejsc
Zapisz się teraz, aby mieć pewną rezerwację miejsca. Po zapisaniu się sprzedawca skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h w celu finalizacji transakcji
SPRZEDAJĄCY
Nazwa: Karol Sitarz Fizjoactiv
Telefon kontaktowy: 501078971
OPIS

Uwalnianie mięśniowo-powięziowe w pracy z dziećmi z problemami neurologicznymi

Termin:  12-16.11.2019 r.

Miejsce: Lublin

Cena: 2600 zł

Prowadzący: mgr Damian Czerwik – fizjoterapeuta, terapeuta Integracji Strukturalnej ATSI, terapeuta manualny. W 2014 roku rozpoczął przygodę z Integracją Strukturalną która kompletnie zmieniła jego podejście do pracy. W pracy z najmłodszymi pacjentami wykorzystuje głównie techniki mięśniowo-powięziowe łącząc je z metodami neurologicznymi. Uczestnik wielu kursów specjalistycznych wokół koncepcji terapii manualnych i ruchowych. Pasjonat anatomii i holistycznego podejścia do zdrowia.

Anatomy Trains jest mapą podłużnych połączeń w sieci powięziowej ciała. Te podłużne linie dają nam obraz tego jak stabilność warunkuje właściwą funkcję i jak jej zaburzenie może prowadzić do dysfunkcji.

KMI to system manipulacji powięziowych, który został zbudowany na powyższej koncepcji. Kiedy relacje pomiędzy taśmami zostaną zrozumiane, można zbadać i ocenić ich funkcjonowanie oraz poprzez użycie reguł KMI przywrócić balans i łatwość funkcjonowania na przebiegu tych taśm. Metoda KMI ma za zadanie uwolnić stłoczone i skrócone obszary tkanki łącznej oraz powtórnie nauczyć ciało bardziej efektywnych i zużywających mniej energii wzorców postawy i ruchu.
(źródło: anatomytrains.com)

Metoda ta bardzo współgra z zasadami alingment stosowanymi choćby w terapii NDT-Bobath i stanowi bardzo dobre przygotowanie i uzupełnienie terapii neurorozwojowej. Kurs będzie ukierunkowany na obszary, które często stanowią wyzwanie dla terapeutów w pracy z dziećmi z problemami neurologicznymi.

Dzięki temu kursowi możesz:

  • Wykonać ocenić analizę stopy i nogi, jak łuki pracują podczas chodzenia i stania oraz w stosunku do miednicy i taśm anatomicznych, a następnie zapewnić dobre wsparcie stopy i nogi poprzez 3 (lub 4) łuki stopy;
  • poznać skuteczne strategie na rotacyjne kompensacje w stopie, kompleksie piszczelowo-strzałkowym i kolanie;
  • zobaczyć jak tkanki miękkie są zorganizowane w łatwy i zrozumiały wzorzec – tzw. „wachlarze stawu biodrowego”
  • dowiedzieć się jak użyć tych wachlarzy do równoważenia przechyleń i torsji
  • nauczyć się jak pracować dokładnie, efektywnie i jednocześnie delikatnie wokół gałęzi kulszowej, z przywodzicielami prowadzącymi do dna miednicy i głębokimi rotatorami oraz jak wpływać na samą przeponę miedniczną
  • zrozumieć układ mięśnia lędźwiowego i różnorodne koncepcje dotyczące tego jak wpływa on na wzorce miednicy i dolnego odcinka kręgosłupa
  • poznać biomechanikę klatki piersiowej, kręgosłupa piersiowego i „balona brzusznego”, anatomię i fizjologię oddechu
  • poznać techniki na powięzi brzuszne, żebra, stawy żebrowo – kręgowe, trzewne tkanki śródpiersia, mięśnie pochyłe i mięśnie lędźwiowe, techniki wspomagające falę oddechu.

Kurs widnieje w Bazie Usług Rozwojowych, co daje możliwość otrzymania DOTACJI.
Mikro i mały przedsiębiorca może otrzymać za pośrednictwem BUR nawet do 80% wsparcia na wszystkie nasze szkolenia dla siebie i pracownika.
W powiatach, w których fizjoterapeuta jest zawodem deficytowym można starać się za pośrednictwem Urzędu Pracy o nawet 100% środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

OPINIE I KOMENTARZE