Zapoznanie uczestników z wiedzą na temat znaczenia doświadczonych w poszczególnych okresach życia różnorodnych zdarzeń traumatycznych w rozwoju zróżnicowanej psychopatologii zaburzeń odżywiania (np. anoreksji, bulimii, kompulsywnego objadania się).
Pojęcie regulacji lęku i emocji jest związane z koncepcją pracy w podejściu ISTDP, które oferuje spójne i pomocne narzędzia do pracy w tym obszarze. Podczas proponowanego seminarium zapoznamy się z praktycznym zastosowaniem technik ISTDP.
Celem szkolenia jest dostarczenie uczestnikom wiedzy na temat mechanizmów neuronalnych powstawania zaburzeń neurorozwojowych i zaburzeń będących skutkiem nabytych zmian w ośrodkowym układzie nerwowym u dzieci oraz poszerzenie umiejętności diagnostycznych
Kurs organizowany jest przy współpracy z Polskim Centrum Psychoterapii Pozytywnej, pierwszym w Polsce akredytowanym ośrodkiem z ramienia Światowego Stowarzyszenia Psychoterapii Pozytywnej (WAPP).
Celem zajęć będzie zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi rozwoju seksualnego dzieci i młodzieży, zaburzeniami charakterystycznymi dla różnych grup wiekowych i sposobami pracy terapeutycznej.
Tematyka warsztatu obejmie zagadnienia diagnostyczne, budowanie sieci wsparcia (z ważnym pytaniem – kiedy odesłać do psychiatry/sugerować hospitalizację psychiatryczną), metody pracy z osobami przejawiającymi zachowania autoagresywne
problematyka powszechnych trudności edukacyjnych i zaburzeń zachowania w kontekście diagnostyki i modeli terapii FASD.
Zapraszamy do udziału w dwudniowym kursie skutecznych technik terapeutycznych przydatnym zarówno dla praktyków medycyny chińskiej, lekarzy, fizjoterapeutów i masażystów, jak również dla każdego, nawet nie znającego medycyny chińskiej.
Program autorskiego warsztatu oparty jest w dużej mierze o psychodramę wg Moreno, z wykorzystaniem różnorodnych technik kreatywnych z obszaru teatru, muzyki, literatury, a także pracy z ciałem i ruchu.
Szkolenie skierowane jest do psychologów zajmujących się opiniowaniem na rzecz wymiaru sprawiedliwości (sądów, prokuratur, policji) oraz zainteresowanych problematyką diagnozy dziecka pokrzywdzonego przestępstwem.