FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

KURS

Podstawy neurorehabilitacji

Moduł I - udar mózgu

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Fizjoterapia Dla lekarzy Masaż Pielęgniarstwo
Wyświetleń: 2826
Numer ogłoszenia: 2445
widoczność ogłoszenie dostępne do wyczerpania miejsc
cena:
450 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2020-10-10
2020-10-10
Łódź
SPRZEDAJĄCY
Nazwa: Tromed - zaopatrzenie medyczne
Telefon kontaktowy: 42 684 32 02 lub 501 893590
ZDJĘCIA
OPIS

Program szkolenia obejmuje:

Zajęcia teoretyczne:

  1. udar mózgu, kliniczne następstwa udaru, diagnostyka dla potrzeb fizjoterapii, rokowanie, mechanizmy zdrowienia po udarze, plastyczność układu nerwowego
  2. aktualne zaleceniach dotyczące fizjoterapii pacjentów po udarze mózgu (niedokrwiennym i krwotocznym) - doświadczenia własne w realizacji wytycznych.

 Zajęcia praktyczne:

  1. przykłady terapii pacjentów po udarze mózgu w okresie wczesnej i wtórnej rehabilitacji
  2. propozycje rozwiązywania podstawowych problemów strukturalnych i funkcjonalnych (wiotkość, nadmierna spastyczność, zaburzenie funkcji kończyny górnej /sięganie, chwytanie i manipulowanie/ oraz kończyny dolnej i tułowia /reedukacja postawy, zmiany pozycji, pionizacja i lokomocja/)
  3. podstawy metod neurofizjologicznych – wykorzystanie metody Bobathów w rehabilitacji pacjentów po udarze mózgu

Szkolenie jest prowadzone przez terapeutów wielu metod specjalnych (m.in. metody Bobathów dla dorosłych, PNF, neuromobilizacji, terapii manualnej) z wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami neurologicznymi.

Dr n. med. Magdalena Pruszyńska specjalista fizjoterapii, asystent Kliniki Neurologii i Udarów Mózgu USK im. WAM w Łodzi oraz Oddziału Klinicznego Rehabilitacji Pourazowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (staż pracy ponad 15 lat – były asystent Kliniki Rehabilitacji i Medycyny Fizykalnej UM, Oddziału Udarowego z Wczesną Rehabilitacją Neurologiczną WSS im M. Kopernika w Łodzi i wielu innych).

Mgr Monika Wutke, specjalista fizjoterapii, oligofrenopedagog i terapeuta zajęciowy specjalizujący się w neurorehabilitacji dzieci i dorosłych (staż pracy 15 lat m.in. w oddziale rehabilitacji neurologicznej oraz ogólnoustrojowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zgierzu, Ośrodku Wczesnej Interwencji w Zgierzu oraz Poradniach Rehabilitacyjnych dla dzieci w Łodzi)

 

Koszt szkolenia: 290,00  – obejmuje materiały szkoleniowe, certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu, wyżywienie

Liczba  miejsc ograniczona.

Rabaty dla grup 10-osobowych.

OPINIE I KOMENTARZE