FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

KURS

McKenzie D - odcinek szyjny i piersiowy kręgosłupa oraz kończyna górna

Mechaniczne diagnozowanie i terapia (MDT) zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn wg. Metody McKenziego

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Fizjoterapia
Wyświetleń: 1091
Numer ogłoszenia: 4566
widoczność ogłoszenie dostępne do wyczerpania miejsc
cena:
1990 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2020-10-15
2020-10-18
Wrocław
SPRZEDAJĄCY
Nazwa: BMK
Telefon kontaktowy: 603255945
OPIS

Mechaniczne diagnozowanie i terapia (MDT) zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn wg. Metody McKenziego

Część D MDT - Odcinek szyjny i piersiowy kręgosłupa oraz kończyna górna (kurs zaawansowany)

Czwarta część kursu, podobnie jak trzecia, jest zorganizowana w formie warsztatów w małych grupach. Główny nacisk kładzie się na naukę zaawansowanych technik manualnych, pełne uczestnictwo w praktycznym rozwiązywaniu zaawansowanych problemów klinicznych, diagnostykę obejmującą klasyfikację klinicznych zespołów bólowych MDT oraz opracowanie programu leczenia tych zaburzeń. Część D obejmuje zagadnienia związane z kręgosłupem szyjnym i piersiowym oraz kończyną górną. Segment D jest integralną częścią kursu podstawowego, niezbędną dla osiągnięcia kompetencji w zakresie Metody McKenziego. 

UCZESTNICY:
fizjoterapeuci (licencjat/magister), technicy fizjoterapii, lekarze - specjaliści pediatrii, chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej, rehabilitacji

OPIS SZKOLENIA:
Celem bliższym postępowania z wykorzystaniem MDT, jest eliminacja przyczyny problemu bólowego i przywrócenie możliwe pełnej funkcji uszkodzonym wcześniej strukturom, nie zaś jedynie uśmierzenie objawów, które towarzyszą chorobie. Prowadzona równolegle edukacja w zakresie zabezpieczenia pacjenta przed kolejnymi nawrotami bólowymi, realizuje cel odległy jakim jest profilaktyka. Działania te są skojarzone z przekazywaniem pacjentowi wiedzy dotyczącej umiejętności samodzielnego opanowywania ewentualnych nawrotów w przyszłości.  Przy właściwie dobranym programie terapii i odpowiedniej ilości czasu poświęconego na leczenie, metoda ta pozwala pacjentowi nie tylko na redukcję objawów, ale również na samodzielne radzenie sobie z bólem, kreując tym samym niezależność pacjenta.

WYKŁADOWCA: 
mgr Adrian Woźny
- fizjoterapeuta, Dyplomowany Terapeuta (Dip. MDT)
i Instruktor Międzynarodowego Instytutu McKenziego (MDT Faculty).
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na wydziale Lekarskim, kierunku Fizjoterapia - magister fizjoterapii (2006). Ukończył liczne licencjonowane kursy
z zakresu medycyny ortopedycznej i sportowej. W 2006 uzyskał tytuł  Certyfikowanego Terapeuty Międzynarodowego Instytutu McKenziego (Cert. MDT). W 2009 roku w Rio de Janeiro zakończył egzaminem program dyplomowy, dołączając do wąskiego grona terapeutów dyplomowanych Międzynarodowego Instytutu McKenziego (Dip. MDT), po czym rozpoczął dwuletnie kształcenie zakończone w 2012 roku zdobyciem uprawnień instruktorskich. Od 2013 samodzielnie prowadzi szkolenia z zakresu Mechanicznego Diagnozowania i Terapii (MDT) wg. Metody McKenziego. 
Jego zainteresowania i zdobyta wiedza pozwoliła mu współpracować z licznymi klubami sportowymi i rozwijać swoją pasję w zakresie diagnostyki i leczenia pacjentów cierpiących z powodu schorzeń narządu ruchu.

CZAS TRWANIA: 4 dni (28 godz. dydaktyczne)

CENA: 1990 PLN

Szkolenie certyfikowane!

OPINIE I KOMENTARZE