U podstaw pracy z marzeniem sennym leży założenie, iż wyjaśnienie i zrozumienie znaczenia snu (odczytanie ukrytego języka snu) przyczynia się do uzyskania wglądu i umożliwia integrację świadomych i nieświadomych warstw psychiki.
Program autorskiego warsztatu oparty jest w dużej mierze o psychodramę wg Moreno, z wykorzystaniem różnorodnych technik kreatywnych z obszaru teatru, muzyki, literatury, a także pracy z ciałem i ruchu.
Pojęcie regulacji lęku i emocji jest związane z koncepcją pracy w podejściu ISTDP, które oferuje spójne i pomocne narzędzia do pracy w tym obszarze. Podczas proponowanego seminarium zapoznamy się z praktycznym zastosowaniem technik ISTDP.
Celem szkolenia będzie pogłębienie wiedzy i kształtowanie umiejętności stosowania podstawowych technik terapeutycznych i modeli poznawczych w prowadzeniu psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
Pacjent z zespołem zaburzeń więzi i traumatyzującym doświadczeniem różnych nadużyć - postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne na etapie konsultacji oraz leczenia
Szkolenie skierowane jest do psychologów opiniujących na zlecenie wymiaru sprawiedliwości (sądów, prokuratury) lub planujących w przyszłości zajmować się problematyką neuropsychologiczną w kontekście psychologicznych badań sądowych.
Celem zajęć będzie zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi rozwoju seksualnego dzieci i młodzieży, zaburzeniami charakterystycznymi dla różnych grup wiekowych i sposobami pracy terapeutycznej.
Celem zajęć będzie dostarczenie uczestnikom wiedzy z zakresu problematyki rozwoju psychicznego małych dzieci, najczęściej występujących w tym okresie trudności rozwojowych, zaburzeń psychicznych, jak również wczesnej interwencji psychologicznej.
Szkolenie ma charakter doskonalących zajęć seminaryjno-warsztatowych i będzie poświęcone teoretycznym oraz praktycznym aspektom pracy psychologicznej z dzieckiem w wieku przedszkolnym i jego rodziną.
problematyka powszechnych trudności edukacyjnych i zaburzeń zachowania w kontekście diagnostyki i modeli terapii FASD.