Terapia punktów spustowych jest jedną z podstawowych narzędzi terapii manualnej wykorzystywanej przez fizjoterapeutów jak i masażystów. Doskonale uzupełnia warsztat pracy, zwiększa efektywność pracy z pacjentem w różnym formacie dolegliwości.
Celem kursu jest zapoznanie się z diagnostyką i technikami terapii manualnych, polegających na wspomaganiu leczenia narządu ruchu, w szczególności kręgosłupa i stawów obwodowych.
W trakcie szkolenia, prezentowane będą sposoby lokalizowania, diagnozowania i interpretowania bólu pochodzenia wisceralnego.
Celem szkolenia jest nabycie praktycznych i klinicznych umiejętności świadomej palpacji struktur anatomicznych ciała ludzkiego.
Terapia czaszkowo–krzyżowa jest terapią powięzi, za jej sprawą następuje rozluźnienie struktur łączno–tkankowych, których napięcie może powodować kłopoty zdrowotne, zarówno somatyczne, jak i emocjonalne.
PNF to model neurofizjologicznego kompleksowego oddziaływania terapeutycznego, którego istotę zawarto w nazwie: proprioceptywne (receptory ciała) nerwowo-mięśniowe (systemy ciała) torowanie (ułatwianie, facilitowanie) ruchu.
Masaż Kobido to jedna z najbardziej zaawansowanych technik masażu twarzy, szyi i dekoltu.