FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

FIRMA

IPA POLAND

DANE KONTAKTOWE
Nazwa: IPA POLAND
Numer firmy: 2933
Telefon kontaktowy: 728941135
Adres: ul.Błońska 48G
Kod pocztowy: 05-870
Miejscowość: Bieniewice
Profil firmy: Fizjoterapia Dla lekarzy
Brak danych
OPIS

IPA POLAND to filia Instytutu Sztuki Fizjoterapeutycznej - (Institute of Physical Art -IPA , Steamboat Springs, Colorado, USA), który powstał w 1978 roku.

Celem działalności instytutu jest propagowanie rozwoju i nauczania terapii manualnej opartej na PNF, aby uzyskać optymalny ruch i funkcje ruchowe człowieka.   

Aktualnie IPA oferuje szkolenia podyplomowe w formie 11 kursów, certyfikaty w Funkcjonalnej Terapii Manualnej – FMT, a także staże, które od roku 2014 są stopniowe wprowadzane i oferowane w Polsce.

Dzięki uczestnictwu w kursach oferowanych przez IPA fizjoterapeuci zostają wyposażeni w narzędzia integrujące zdobycze PNF, zaawansowaną diagnostykę różnicową wszystkich tkanek miękkich i terapię manualną, niezbędną do efektywnego i dynamicznego usprawniania ruchu człowieka

Funkcjonalna Terapia Manualna FMT- Functional Manual TherapyTM to spójny system łączący leczeniemechaniki stawów, ruchomości tkanek miękkich,  mobilności struktur nerwowo-krwionośnych, a także ruchomości-plastyczności trzewi z manualną reedukacją nerwowo-mięśniową (PNF) w celu usprawniania i przybliżania funkcji ruchowych człowieka do funkcji i ruchu optymalnego.