NEWSLETTER

Zapisz się by otrzymywać najnowsze informacje z serwisu.

FACEBOOK
ARTYKUŁ

Trendy w medycynie estetycznej na 2019 rok

Medycyną  estetyczną, podobnie jak innymi dziedzinami, rządzą trendy. Nic dziwnego – medycyna estetyczna jest coraz popularniejsza. To w dużej mierze zasługa gwiazd - celebrytów i ich aktywności społecznej. Osoby zatrzymujące młodość i poprawiające defekty ciała, bez ogródek dzielą się z fanami informacjami. Inspirują, zachęcają i udowadniają, że medycyna estetyczna wpływa na komfort życia i dobre samopoczucie kobiet i mężczyzn.

W najbliższym roku głośno będziemy mówić o ogromnych możliwościach coraz mniej inwazyjnych zabiegów. Nowe technologie stwarzają możliwości upowszechniania zabiegów medycyny estetycznej w coraz szerszych kręgach. Jakie zabiegi w tym roku będą promowane i realizowane? Czego powinni dowiedzieć się lekarze, aby poszerzać ofertę swoich gabinetów medycyny estetycznej?

Zabiegi odmładzające dla mężczyzn

Mężczyźni coraz chętniej i odważniej sięgają po zdobycze medycyny, by zachować młody wygląd. Coraz częściej odwiedzają gabinety medyczne – dbają nie tylko o wygląd, ale i profilaktykę zdrowia. Wszystko wskazuje na to, że tendencja ta będzie wzrastać. Na jakie zabiegi decydują się panowie? Mężczyźni najczęściej wybierają zabiegi, które subtelnie korygują niedoskonałości i nie ingerują w zmianę rysów twarzy. Wśród męskiej części Pacjentów bardzo popularna jest mezoterapia, a także liposukcja, pozwalająca poradzić sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Mężczyźni cenią sobie również zabiegi, które nie wymagają długiej rekonwalescencji. Panowie są mniej cierpliwi i mniej skłonni do poświęceń, dlatego wybierają zabiegi, które pozwolą im podkreślić męskie cechy wizerunku w sposób nieinwazyjny i z natychmiastowym efektem – np. uwydatnienie żuchwy, czy mięśni brzucha.

Świadomy pacjent w gabinecie medycyny estetycznej

Kolejną zmianą, wyraźnie kształtującą tendencje w medycynie estetycznej, jest zmiana kryteriów, jakimi Pacjenci kierują się, wybierając gabinet medycyny estetycznej. Jeszcze kilka lat temu, wiele osób chcących poddać się zabiegom medycyny estetycznej, wybierało zagraniczne kliniki, w których ceny zabiegów były znacznie niższe niż w Polsce. Czynnikiem decydującym były zazwyczaj kwestie finansowe. Nie zawsze kierowano się doświadczeniem lekarza, czy renomą kliniki, co niestety mogło mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. W tym roku wszystko wskazuje na to, że Polacy są znacznie ostrożniejsi w powierzaniu lekarzom swojego zdrowia i życia. Wybierają profesjonalne kliniki medycyny estetycznej w kraju, stawiają na nowoczesne technologie, wysokiej jakości materiały.

Odmładzanie w naturalnym stylu – nieinwazyjne zabiegi

Jeszcze kilka lat temu można było zaobserwować niepokojący trend - wśród celebrytów królowała moda na sztuczność. Ogromne ilości botoksu, nienaturalnie duże usta i twarze tak wygładzone, że trudno było odczytać z nich jakiekolwiek emocje. Na szczęście takie praktyki odchodzą już do lamusa. Rok 2019 to rok naturalnych efektów wizualnych. Dążymy do naturalności. Wpływ mają na to innowacyjne metody i preparaty stosowane przez lekarzy medycyny estetycznej, które pozwalają kontrolować poszczególne kroki zabiegu i modelować efekt wedle ustalonego planu. Wygląd jest delikatnie korygowany przy pomocy np. nici PDO, kwasu hialuronowego czy promieni lasera. Skalpel jest ostatecznym rozwiązaniem, stosowanym bardzo rzadko.

Z pewnością z zabiegów medycyny estetycznej korzysta coraz więcej osób.

 

Artykuł powstał we współpracy z Aesth Medic Trainings - Centrum Szkoleniowym dla Lekarzy oferującym profesjonalne kursy m.in. z zakresu medycyny estetycznej.

Oferta centrum znajduje się na stronie: http://szkolenia-dla-lekarzy.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/szkoleniadlalekarzymedycynaestetyczna

OPINIE I KOMENTARZE