FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

Terapia Punktów Spustowych

Jest to praktyczny kurs obejmujący zagadnienia terapii punktów spustowych z użyciem najskuteczniejszych technik. Kurs przedstawia kompleksowe podejście do pacjenta - badanie, terapię i...

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Fizjoterapia Masaż
Wyświetleń: 7262
Numer ogłoszenia: 2292
widoczność ogłoszenie dostępne do wyczerpania miejsc
cena:
1200 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2018-01-25
2018-01-28
Poznań
2018-09-13
2018-09-16
Łódź
z 1 miejsc
Zapisz się teraz, aby mieć pewną rezerwację miejsca. Po zapisaniu się sprzedawca skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h w celu finalizacji transakcji
SPRZEDAJĄCY
OPIS

Prowadzący: dr n.med. Marcin Wytrążek - fizjoterapeuta, wykładowca Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu. Prodziekan ds. kształcenia oraz Kierownik Pracowni Terapii Manualnej i Masażu Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii. Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Zajmuje się różnymi zagadnieniami związanymi z terapią oraz obiektywizacją stanu chorych z zespołem bólu mięśniowo-powięziowego i fibromialgią. We współpracy z Zakładem Patofizjologii Narządu Ruchu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prowadzi badania naukowe nad punktami spustowymi z wykorzystaniem elektromiografii i algometrii oraz badania oceniające skuteczność różnych form terapii (głównie terapii tkanek miękkich, w tym różnych form masażu). Klinicysta, zajmuje się różnymi formami terapii manualnej i masażu, specjalizuje się w terapii punktów spustowych i masażu tkanek głębokich. Jest uczestnikiem licznych konferencji i szkoleń z zakresu fizjoterapii, a także autorem wielu publikacji naukowych z zakresu fizjoterapii i neurofizjologii. Jest także autorem tłumaczenia bestselerowego podręcznika „Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe” Carol Manheim. Od 2010 roku pełni funkcję redaktora naczelnego Wydawnictwa Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii. Jest opiekunem grupy masującej Masażyści WSEiT. Prowadzi kursy doskonalące dla fizjoterapeutów z zakresu terapii punktów spustowych i masażu tkanek głębokich.

Jest to praktyczny kurs obejmujący zagadnienia terapii punktów spustowych z użyciem najskuteczniejszych technik. Kurs przedstawia kompleksowe podejście do pacjenta - badanie, terapię i profilaktykę. Prezentowane techniki są wykorzystywane w większości dolegliwości narządu ruchu, którym według wielu autorów towarzyszy ból mięśniowo-powięziowy i punkty spustowe. Celem terapii punktów spustowych jest:

* zwiększanie elastyczności i sprawności tkanek
* obniżanie napięcia mięśni
* zwiększanie zakresu ruchów
* usuwanie bólu i uczucia sztywności

Program kursu obejmuje m.in.:

* Terapię punktów spustowych (badanie, wzorce promieniowania bólu oraz techniki terapii punktów spustowych takie jak: terapia uciskowa, pozycyjne rozluźnianie, lokalne rozciąganie, techniki energizacji mięśni wg Chaitowa, terapia Thera Cane, spray and stretch)
* Techniki rozluźniania mięśniowo-powięziowego wg takich autorów jak Chaitowa, Manheim czy Dixon
* Naukę pacjenta technik autoterapii

Dla kogo

dla fizjoterapeutów, studentów fizjoterapii, masażystów

W cenie kursu uczestnik otrzymuje:
  • Certyfikat uczestnictwa 
  • Skrypt

DANE KONTAKTOWE:
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii
ul. Grabowa 22, 61-473 Poznań
tel. 61 839 10 04 lub 61 839 10 05

OPINIE I KOMENTARZE