FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

SZKOLENIE - Terapia dzieci i nastolatków z zaburzeniami zachowania...

Terapia dzieci i nastolatków z zaburzeniami zachowania, zaburzeniami opozycyjno-buntowniczymi

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Zdrowie publicze Psychologia
Wyświetleń: 962
Numer ogłoszenia: 3335
widoczność ogłoszenie dostępne do wyczerpania miejsc
cena:
390 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2017-09-15
2017-09-15
Wrocław
z 13 miejsc
Zapisz się teraz, aby mieć pewną rezerwację miejsca. Po zapisaniu się sprzedawca skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h w celu finalizacji transakcji
SPRZEDAJĄCY
Nazwa: Dolnośląskie Centrum Psychoterapii
Telefon kontaktowy: 71 332 36 70
OPIS

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapisów na jednodniowe szkolenie otwarte pt:
Terapia dzieci i nastolatków z zaburzeniami zachowania, zaburzeniami opozycyjno-buntowniczymi

Szkolenie odbędzie się 15.09.2017r. w siedzibie Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii na ul. Dyrekcyjnej 37/47 w godzinach 9.00-16.00.

W ramach szkolenia do dyspozycji uczestników pozostaje mini barek z ciepłymi i zimnymi napojami oraz kruchymi ciastkami. Każdy z uczestników po zakończonym szkoleniu otrzyma od nas Certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.

Koszt szkolenia: 390 zł.

SW trakcie szkolenia uczestnicy zapoznają się zarówno z obrazem klinicznym zaburzeń zachowania i zaburzeń opozycyjno-buntowniczych, diagnozą oraz strategiami i technikami terapeutycznymi. Szkolenie składa się z części teoretycznej i ćwiczeń praktycznych, analizy przypadków klinicznych. W szkoleniu mogą uczestniczyć także studenci ostatnich lat kierunków (psychologia, pedagogika).

Szkolenie przeznaczone jest dla psychoterapeutów, psychologów, pedagogów, wychowawców zajmujących się pomocą psychologiczną dzieciom i młodzieży z zaburzeniami zachowania.

Program:
1. Czynniki wpływające na rozwój psychiczny dzieci i młodzieży oraz powstawanie zaburzeń. Czynniki biologiczne, psychospołeczne.
2. Wywiad, ocena i diagnoza w zaburzeniach psychicznych dzieci i młodzieży.
3. Zaburzenia zachowania i emocji rozpoczynające się zwykle w dzieciństwie i w wieku młodzieńczym- charakterystyka.
4. Zaburzenia hiperkinetyczne
a) charakterystyka i objawy zaburzenia
b) trudności w funkcjonowaniu w domu, szkole, relacjach rówieśniczych
c) leczenie i zalecenia terapeutyczne
5. Zaburzenia opozycyjno-buntownicze
a) charakterystyka i objawy zaburzenia
b) trudności w funkcjonowaniu w domu, szkole, relacjach rówieśniczych
c) leczenie i zalecenia terapeutyczne
6. Metody terapeutyczne w psychoterapii dzieci i młodzieży. Psychoterapia indywidualna. Psychoterapia grupowa. Terapia rodzin.
7. Terapia behawioralna i poznawcza. Techniki ekspresyjne w psychoterapii. Treningi samokontroli i treningi umiejętności.
8. Farmakoterapia zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży.
9. Analiza przypadków.

Trener:
dr Małgorzata Włodarczyk – psycholog, doktor nauk społecznych w zakresie psychologii, adiunkt w Zakładzie Psychologii Klinicznej i Zdrowia Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, nauczyciel mianowany. Ukończyła roczne szkolenie w zakresie pomocy psychologicznej organizowane przez Ośrodek Profilaktyki Środowiskowej oraz roczne szkolenie w zakresie Psychoterapii i Poradnictwa organizowane przez Polski Instytut Psychoterapii Krótkoterminowej w Krakowie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu, gdzie zdobyła praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat diagnozy osób dorosłych w zakresie depresji psychotycznej, schizofrenii, psychoz schizofrenopodobnych, zaburzeń psychicznych spowodowanych uzależnieniem od alkoholu i innymi substancjami psychoaktywnymi, zaburzeń osobowości oraz w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej. Ukończyła specjalistyczne szkolenia w zakresie diagnozy: ADHD, zaburzeń zachowania, zaburzeń opozycyjno – buntowniczych, zaburzeń lękowych i depresyjnych, niepełnosprawności intelektualnej, specyficznych trudności w uczeniu się (dysleksja, dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia), zaburzeń odżywiania - prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci i młodzieży na temat zaburzeń odżywiania, uzależnienia od gier Internetowych. Jest instruktorem programu profilaktycznego Golden Five przeciwdziałającemu wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży rekomendowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Bierze czynny i bierny udział w konferencjach międzynarodowych i ogólnopolskich. Jest autorką publikacji psychologicznych. Posiada duże doświadczenie w diagnozie dzieci i młodzieży oraz w zakresie pracy w poradnictwie psychologiczno – pedagogicznym również dotyczącym okresu menopauzy.

Zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu: 71 332 36 70
lub na naszej stronie www.dcp.wroclaw.pl

OPINIE I KOMENTARZE