FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

Praca terapeutyczna z rodziną adopcyjną i zastępczą

Praca terapeutyczna z rodziną zastępczą i adopcyjną

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Psychologia
Wyświetleń: 67
Numer ogłoszenia: 4364
widoczność 15 dni do końca wyświetlania (07 września 2017)
cena:
390 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2017-09-22
2017-09-22
Wrocław
z 15 miejsc
Zapisz się teraz, aby mieć pewną rezerwację miejsca. Po zapisaniu się sprzedawca skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h w celu finalizacji transakcji
SPRZEDAJĄCY
Nazwa: Dolnośląskie Centrum Psychoterapii
Telefon kontaktowy: 71 332 36 70
OPIS

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapisów na jednodniowe szkolenie otwarte pt:
PRACA TERAPEUTYCZNA Z RODZINĄ ZASTĘPCZĄ I ADOPCYJNĄ

Szkolenie odbędzie się 22.09.2017r. w siedzibie Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii na ul. Dyrekcyjnej 37/47 w godzinach 9.00-16.00.
W ramach szkolenia do dyspozycji uczestników pozostaje mini barek z ciepłymi i zimnymi napojami oraz kruchymi ciastkami. Każdy z uczestników po zakończonym szkoleniu otrzyma od nas Certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.
Koszt szkolenia: 390 zł.

Szkolenie jest adresowane do osób pracujących z rodzinami zastępczymi i adopcyjnymi, zarówno do psychologów, pedagogów, terapeutów, lekarzy, pracowników socjalnych, kuratorów sądowych, jak i studentów wymienionych kierunków oraz wolontariuszy doświadczających w swojej pracy niedostatków metod terapeutycznych.

Program:

1. Funkcjonowanie rodzin zastępczych - typy rodzin zastępczych, zadania, kontakt z rodziną biologiczną.
2. Funkcjonowanie rodzin adopcyjnych.
3. Niezbędne umiejętności rodziców zastępczych i adopcyjnych. Wsparcie terapeutyczne dla rodziców.
4. Trudności w rodzinach zastępczych i adopcyjnych:
a) rodzaje trudności wychowawczych i ich wpływ na rozwój dziecka w rodzinie zastępczej i adopcyjnej
b) trudności rodziców zastępczych i adopcyjnych
5. Zrozumieć dziecko przyjęte do rodziny zastępczej i adopcyjnej
a) potrzeby rozwojowe
b) trudności z wykształceniem więzi
c) radzenie sobie z poczuciem straty
d) radzenie sobie z poczuciem odrzucenia
e) trudności adaptacyjne w nowej rodzinie
6. Rola rodzica/opiekuna względem dziecka. Kompensacja opóźnień rozwojowych.
7. Zapobieganie i radzenie sobie z trudnościami wychowawczymi u dzieci z zaburzeniami rozwojowymi i funkcjonowania w rodzinach zastępczych i adopcyjnych:
a) praca na przypadkach dzieci z rodzin zastępczych i adopcyjnych
b) metody postępowania z dziećmi w przypadku konkretnych zaburzeń, trudności
8. Techniki pracy terapeutycznej z dzieckiem z rodziny zastępczej/adopcyjnej.
9. Zagrożenie rozpadu rodziny zastępczej/adopcyjnej
a) czynniki ryzyka rozpadu rodziny
b) czynniki wzmacniające rodzinę.

Szkolenie poprowadzi:
Pani Dominika Gajos-Siembida – psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny oraz konsultant systemowej terapii rodzin. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Dalszą wiedzę zdobywała w Krakowskim Ośrodku Szkoleń Systemowych uzyskując uprawnienia do prowadzenia systemowej terapii rodzin. Ukończyła czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie psychodynamicznym, zakończone otrzymaniem Dyplomu Psychoterapeuty Psychodynamicznego. Ponadto ukończyła studia podyplomowe z zakresu kwalifikacji pedagogicznych na Uniwersytecie Śląskim oraz szkolenie dla organizatorów rodzinnej opieki zastępczej według programu „Rodzina”. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Dolnośląskim Centrum Pediatrycznym na Oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza we Wrocławiu, w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej w Katowicach oraz prowadząc prywatną praktykę psychoterapeutyczną. Od 2005 roku pracuje w Archidiecezjalnym Ośrodku Adopcyjnym we Wrocławiu, gdzie bierze bezpośredni udział w procesie przygotowywania małżeństw do pełnienia funkcji rodzin adopcyjnych (prowadzi warsztaty dla małżonków, diagnozę, udziela wsparcia rodzinom przyjmującym dziecko, w razie konieczności podejmuje psychoterapię). Pracuje z osobami dorosłymi, proponując różne formy pomocy - od porady psychologicznej, poprzez konsultację, do psychoterapii indywidualnej. Pomaga osobom, których cierpienie może mieć różne źródło, niekiedy trudne dla nich samych do zidentyfikowania. Pracuje z osobami, które doświadczają problemów utrudniających czy wręcz uniemożliwiających codzienne funkcjonowanie, przeżywają utratę bliskiej osoby, własnego zdrowia, doświadczają kryzysu w związku, czy też mają poczucie braku satysfakcji w relacji z najbliższymi, borykają się z trudnościami rodzinnymi lub wychowawczymi. Towarzyszy tym, którzy pragną poprawić jakość swojego życia, poznać własne możliwości, chcą bardziej świadomie kierować swoim życiem. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Regularnie poddaje swoją pracę superwizji.

Zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu: 71 332 36 70
lub na naszej stronie www.dcp.wroclaw.pl

OPINIE I KOMENTARZE