FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

Terapia manualna w GINEKOLOGII i okresie okołoporodowym

Celem tego kursu jest poszerzenie i wykorzystanie umiejętności z zakresu technik manualnych w ginekologii, okresie ciąży i połogu, jak również powikłań z nich wynikających.

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Fizjoterapia Dla lekarzy Położnictwo
Wyświetleń: 327
Numer ogłoszenia: 4400
widoczność ogłoszenie dostępne do wyczerpania miejsc
cena:
1300 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2019-10-25
2019-10-26
Lublin
z 7 miejsc
Zapisz się teraz, aby mieć pewną rezerwację miejsca. Po zapisaniu się sprzedawca skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h w celu finalizacji transakcji
SPRZEDAJĄCY
Nazwa: Martyna Mazurek-Sitarz Fizjoactiv
Telefon kontaktowy: 697 702 601
OPIS

Prowadzący:  mgr Dominika Kębłowska-Woszczek D.O.

Cena:    1 300 PLN  W cenie szkolenia każdy uczestnik otrzymuje skrypt.

Termin:      25-26.10.2019r. Zapraszamy do zapisów.

Kurs skierowany jest do fizjoterapeutów, lekarzy położników i ginekologów, lekarzy rehabilitacji, położnych oraz studentów powyższych kierunków.

Kurs realizowany jest w ciągu 2 dniowego zjazdu, na który składa się 20 godzin dydaktycznych.

W dysfunkcjach trzewnych schorzenia ginekologiczne o pochodzeniu mechanicznym są częstsze niż mogłoby się wydawać i dotykają wysokiego procentu kobiet.

Celem tego kursu jest poszerzenie i wykorzystanie umiejętności z zakresu technik manualnych w ginekologii, okresie ciąży i połogu, jak również powikłań z nich wynikających.

Terapia manualna jest szczególnie skuteczna i absolutnie niezbędna jako terapia uzupełniająca w przypadkach niepłodności, gdyż rozluźnia dolną część brzucha, znacznie poprawia pracę narządów rozrodczych zwiększając ich ukrwienie a tym samym wydolność narządów. Złe ustawienie miednicy: przodozgięcie, tyłozgięcie jak również brak mobilności szyjki macicy lub jajowodów i wiele innych schorzeń może być leczone technikami manualnymi.

Ze względu na swoją delikatność, małą inwazyjność i bezbolesność Terapia Manualna jest idealną metodą leczenia również podczas ciąży, można ją stosować na każdym jej etapie.

Ciąża zmienia linie grawitacji ciała tworząc nadmierną kifozę i hiperlordozę, co zwiększa nacisk na krawędzie lędźwiowo-krzyżowe. Bóle lędźwi u kobiet w ciąży bardzo często są pochodzenia żylnego, co może być spowodowane uciskiem i zmianą ułożenia sił statycznych ciała oraz rozszerzenia żył wokół nerwu kulszowego. Są to zespoły bólowe wyjątkowo odczuwalne od 6-go miesiąca, stąd bardzo ważna jest praca z pacjentkami w ciąży już na jej początku. W 6-ym miesiącu i pod koniec ciąży terapia ma na celu ułatwić część mechaniczną porodu, uwolnić stawy krzyżowo- biodrowe, aby zmniejszyć późniejsze bóle i ułatwić dziecku drogę przyjścia na świat.

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszje strony: www.fizjoactiv.pl

Zapraszamy do udziału w kursach dla fizjoterapeutów sfinansowanych nawet w 80% ze środków UE.
Dla Was to szansa na pozyskanie nawet 80% dotacji na nasze kursy.

Jest również możliwość skorzystania z dofinansowania w wysokości nawet 100% z KFS-u.

OPINIE I KOMENTARZE