FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

McKenzie D - Kręgosłup Szyjny i Piersiowy oraz kończyna górna

Kurs D - diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa metodą McKenziego

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Fizjoterapia
Wyświetleń: 405
Numer ogłoszenia: 4566
widoczność 0 dni do końca wyświetlania (14 listopada 2018)
cena:
1450 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2019-11-14
2019-11-17
Wrocław
z 8 miejsc
Zapisz się teraz, aby mieć pewną rezerwację miejsca. Po zapisaniu się sprzedawca skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h w celu finalizacji transakcji
SPRZEDAJĄCY
Nazwa: BMK
Telefon kontaktowy: 603255945
OPIS

Diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa metodą McKenziego

Kurs D - Mechaniczne Diagnozowanie i Terapia - Kręgosłup Szyjny i Piersiowy (kurs zaawansowany) oraz Kończyny (kończyna górna)
Czwarta część kursu podstawowego, podobnie jak trzecia, jest zorganizowana w formie warsztatów w małych grupach. Główny nacisk kładzie się na zaawansowane techniki manualne, a także na pełne uczestnictwo w praktycznym rozwiązywaniu problemów na poziomie zaawansowanym. Segment D jest integralną częścią kursu podstawowego, niezbędną dla osiągnięcia kompetencji w zakresie metody McKenziego. Omawiane są też zasady biomechanicznego diagnozowania i leczenia objawów ze strony kończyny górnej. 
 

UCZESTNICY:
fizjoterapeuci (licencjat/magister), technicy fizjoterapii, lekarze - specjaliści pediatrii, chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej, rehabilitacji


Metoda McKenziego powstała w trakcie pracy nowozelandzkiego fizjoterapeuty Robina McKenzie w latach pięćdziesiątych. Od rozpoczęcia praktyki w 1953 w Wellington zainteresował się on szczególnie leczeniem bólu odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Swoje badania i praktykę kontynuował w klinikach Cyriaxa, Stoddarda, Maitlanda, Maigne'a oraz Kaltenborna. Rozwijał i doskonalił swój system przez lata eksperymentów klinicznych z tysiącami pacjentów cierpiących na ostre bóle kręgosłupa i pokrewne symptomy. W początkowych latach praktyki Robin McKenzie odkrył, że pacjenci z pewnymi określonymi symptomami odczuwają natychmiastową ulgę po wykonaniu serii specyficznych ruchów, a w niektórych przypadkach również po przyjęciu pewnych statycznych pozycji ciała.

Istotą metody McKenziego jest to, że oferuje ona wielu pacjentom system samodzielnego radzenia sobie z bólem. W przypadku niektórych pacjentów ingerencja czy mobilizacja ze strony terapeuty jest konieczna, lecz jak podkreśla McKenzie, nie powinna być stosowana wobec całej populacji cierpiących na bóle odcinka lędźwiowego, gdy tak naprawdę potrzebna jest tylko niektórym z nich. Filozofia samowystarczalności czy też samodzielności pacjenta w radzeniu sobie ze swoim problemem stanowi podstawę metody McKenziego. Techniki terapeutyczne są istotną częścią leczenia w niektórych przypadkach i jako takie są prezentowane w pełnym zakresie w trakcie kursu. Jednakowoż najważniejszym aspektem procesu leczenia jest maksymalizacja efektu autoterapii pacjenta.

PROWADZĄCY: 
mgr Rajmund Tomczakowski
 - ukończył w 1998 roku Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie na wydziale Rehabilitacji Ruchowej. Uczestnictwo w licencjonowanych kursach z zakresu Ortopedycznej Terapii Manualnej Kaltenborn-Evjenth i PNF oraz uzyskanie w 2000 roku certyfikatu terapeuty uwierzytelnionego Międzynarodowego Instytutu McKenziego umożliwiło mu wyspecjalizowanie się w terapii schorzeń kręgosłupa i kończyn. Efektem dalszego zainteresowania Metodą McKenziego i wykorzystania jej w praktyce klinicznej było ukończenie 2-miesięcznego kursu praktyki klinicznej w Austin w USA odbywanego w ramach programu dyplomowego i uzyskanie w 2003 roku Dyplomu w Zakresie Mechanicznego Diagnozowania i Terapii. Po ukończeniu 2-letniego stażu jako asystent instruktora otrzymał w 2007 roku uprawnienia instruktora Instytutu McKenziego i prowadzi kursy organizowane przez polską filię Międzynarodowego Instytutu McKenziego. Od 1998 roku pracuje w Klinice Medycznej Lux Med w Warszawie oraz prowadzi prywatną praktykę.

OPINIE I KOMENTARZE