FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

KURS

MASAŻ FUNKCYJNY w praktyce

Uczestnik nauczy się zastosowania masażu w różnych dysfunkcjach narządu ruchu.

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Fizjoterapia Dla lekarzy
Wyświetleń: 12
Numer ogłoszenia: 9810
widoczność ogłoszenie dostępne do wyczerpania miejsc
cena:
150 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2019-06-27
2019-06-27
Lublin
SPRZEDAJĄCY
Nazwa: Martyna Mazurek-Sitarz Fizjoactiv
Telefon kontaktowy: 697 702 601
OPIS

Masaż funkcyjny jest to połączenie ruchu w stawie z masowaniem, rozciąganiem mięśnia, który wykonuje dany ruch. Masaż polega na wykonaniu precyzyjnego nacisku przez dłoń lub palce terapeuty na mięsień lub daną jego część, więzadło lub ścięgno i w tym momencie terapeuta sam, bez pomocy pacjenta, wykonuje w stawie ruch, za który odpowiada dany mięsień. Pacjent stara się jak najbardziej rozluźnić masowany mięsień. Ucisk w tym masażu prowadzimy tak, aby przykurczone struktury przesuwały się w trakcie ruchu pod uciskającymi go palcami, dłonią co spowoduje ich rozciągnięcie, odprężenie. Terapeuta prowadząc ruch w stawie oddala przyczepy mięśniowe, rozciągając w ten sposób mięsień. Fizjoterapeuta za każdym razem przykłada nacisk w innym miejscu. Początkowo masaż wykonujemy w zakresie ruchu, który nie powoduje bólu. Zakres ruchu zwiększamy z każdym kolejnym zabiegiem. Jest to, więc forma relaksacji mięśniowej, bez użycia fazy napięć izometrycznych. Podczas wykonywania masażu funkcyjnego pacjent może wspomagać wykonywanie ruchu poprzez napięcie mięśni antagonistycznych co jaszcze bardziej rozluźni masowane struktury. Masaż ten ma na celu przywrócenie prawidłowej długości mięśnia a przez to ma poprawić zakres ruchu w dysfunkcyjnym stawie. Masaż ten dobrze oddziaływuje na przykurcze mięśniowe powstałe w skutek długiego unieruchomienia, po wszelkiego rodzaju złamaniach, przykurczach, kontuzjach sportowych, dysfunkcji wynikających z przeciążenia mięśni czy stawu.


Program warsztatu:

Nauka na warsztacie obejmuje wykonywanie masażu funkcyjnego, poprzecznego i innych technik masażu wykorzystywanych w fizjoterapii. Spotkanie ma na celu nauczyć palpacyjnego lokalizowania masowanych mięśni, więzadeł, punktów kostnych. Uczestnik nauczy się zastosowania masażu w różnych dysfunkcjach narządu ruchu.


Warsztat skierowany jest do: fizjoterapeutów, lekarzy, masażystów, osteopatów, techników fizjoterapii oraz studentów wymienionych kierunków.


Prowadzący: dr n. med. Piotr Kwiatkowski

Założyciel i pierwszy Prezes Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. Absolwent Wydziału Rehabilitacji Ruchowej AWF w Warszawie, uzyskał I i II stopień specjalizacji z rehabilitacji ruchowej. Obronił tytuł doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Autor licznych publikacji naukowych. Swój dar przekazywania wiedzy wykorzystuje w pracy, jako wykładowca Zakładu Rehabilitacji i Fizjoterapii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz na swoich autorskich szkoleniach.


 

Cena:  150 PLN

Godziny zajęć:   14.30-17.30       

Termin:    27.06.2019r.  wolne miejsca

Miejsce:   Lublin

OPINIE I KOMENTARZE