FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

HVLA i inne techniki osteopatyczne cz. I

HVLA i inne techniki osteopatyczne cz. I

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Fizjoterapia
Wyświetleń: 658
Numer ogłoszenia: 29004
widoczność ogłoszenie dostępne do wyczerpania miejsc
cena:
1590 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2024-06-07
2024-06-09
Warszawa
z 20 miejsc
Zapisz się teraz, aby mieć pewną rezerwację miejsca. Po zapisaniu się sprzedawca skontaktuje się z Tobą w celu finalizacji transakcji
SPRZEDAJĄCY
Nazwa: Centrum Wiedzy Praktycznej
Telefon kontaktowy: 609808407
OPIS

HVLA i inne techniki osteopatyczne cz. I

Na czym polega zabieg manipulacji krótkodźwigniowych HVLA

Zabieg manipulacji krótkodźwigniowych (HVLA High Velocity Low Amplitude – duża prędkość mała amplituda ruchu) powszechnie wykorzystywany jest w osteopatii, chiropraktyce, fizjoterapii, terapii manualnej. Technika ma szerokie zastosowanie w zakresie korekcji funkcji i mobilności stawów, zaś efekt wykonanej terapii pozytywnie oddziałuje na układ nerwowy, krwionośny, limfatyczny oraz mięśniowo-szkieletowy.

Zabieg z grupy terapii manualnej polega na przyłożeniu przez terapeutę siły o niewielkiej amplitudzie ruchu jednakże ze znaczną szybkością w określonym kierunku w celu pokonania nabudowanej wcześniej bariery ruchomości w danym stawie pacjenta. Przeprowadzenie techniki prowadzi do charakterystycznego „kliknięcia” oraz zmian w obrębie stawu oraz tkanek powiązany z nim neurologicznie.

W przypadku technik krótkodźwigniowych HVLA, manipulacje w obrębie kręgosłupa wykonuje się tylko na stawach międzywyrostkowych (dla przypomnienia: nasze kręgi połączone są stawami międzytrzonowymi oraz międzywyrostkowymi). Niektóre z technik manipulacji kręgosłupa w swoich teoretycznych podstawach mają oddziaływanie również na stawy międzytrzonowe.

Wykonanie technik manipulacji HVLA często przypomina ceremonie. Nie służy to widowiskowości zabiegu lecz jego bezpieczeństwu. Przed zbudowaniem odpowiedniej bariery w stawie należy skupić się na ułożeniu ciała pacjenta (w tym celu pomocą mogą służyć nam kliny, poduszki czy czasem sam stół), własnego oraz stołu. Nabudowanie bariery która ma służyć technice manipulacji odbywa się poprzez skupieniu ruchu w danym stawie (wyizolowaniu – tak by ruch odbywał się tylko w poddawanym terapii stawie). Początkowo testuje się rodzaj ruchu którym zostanie przeprowadzona manipulacja a następnie kolejne komponenty które najskuteczniej sprowadzą napięcie w stawie. 

🔹 Termin: 7-9 czerwca 2024 r
🔹 Trzydniowy kurs w cenie 1590 zł.
🔹 Kurs poprowadzi mgr Piotr Cywiński D.O.

💵 Możliwość uzyskania dofinansowania w ramach KFS i BUR! Sprawwdź 👇
https://kursydlafizjoterapeutow.pl/dofinansowania/
 
Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę 👇
https://kursydlafizjoterapeutow.pl/event/hvla-manipulacje-krotkodzwigniowe-modul-1/
 
Zapraszamy!
Centrum Wiedzy Praktycznej
☎ 609-808-407
www.kursydlafizjoterapeutow.pl
OPINIE I KOMENTARZE