FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

Haczykowanie

Celem szkolenia jest nauka posługiwania się haczykami i opanowanie dwóch technik dodatkowych: hamowania wrzecionowego i pasywnego uwalniania międzytkankowego.

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Fizjoterapia Dla lekarzy
Wyświetleń: 874
Numer ogłoszenia: 3954
widoczność ogłoszenie dostępne do wyczerpania miejsc
cena:
2000 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2019-10-12
2019-10-13
Lublin
z 2 miejsc
Zapisz się teraz, aby mieć pewną rezerwację miejsca. Po zapisaniu się sprzedawca skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h w celu finalizacji transakcji
SPRZEDAJĄCY
Nazwa: Martyna Mazurek-Sitarz Fizjoactiv
Telefon kontaktowy: 697 702 601
ZDJĘCIA
OPIS

HACZYKOWANIE "Le Crochetage Terapie"

Prowadzący:   Alessandra Teixeira Rezende pochodzi z Brazylii, jest fizjoterapeutką, zarządza oddziałem Kinezyterapii w Sao Paulo, specjalizuje się w terapii pacjentów z przewlekłymi bólami kręgosłupa, wykorzystując różne metody pracy (min. GDS Łańcuchy Mięśniowe, Concept Sohier Kinezyterapia Analityczna, Crochetage Therapie, Manualny Drenaż Limfatyczny). Szkoliła się w tej metodzie u  Jean-Yves Vandewalle,  współpracuje z nim prowadząc razem szkolenia we Francji i Brazylii.

Celem szkolenia jest nauka posługiwania się haczykami i opanowanie dwóch technik dodatkowych: hamowania wrzecionowego i pasywnego uwalniania międzytkankowego. Podczas kursu najpierw odnajdujemy niezbędne do wykonania danego zabiegu struktury anatomiczne- następnie demonstrujemy określoną technikę. Haczykowanie przedstawiamy na tych częściach ciała, na których ma ono największe zastosowanie i skuteczność. Tam gdzie zabieg jest utrudniony (np. ze względu na głębokość struktur) stosujemy techniki dodatkowe, które również objaśniane zostaną podczas kursu. Intensywne 2 dni nauki pozwalają na praktyczne wykorzystanie tych umiejętności w pracy z pacjentem bezpośrednio po kursie.

 

Termin i miejsce: Lublin, 12 i 13 październik 2019

Cena kursu wynosi 2 000 zł i zawiera:

- 2 dni szkolenia (16 godzin), zajęcia w godzinach: 8.30-18.00
- książkę (teoria +praktyka, ok. 200 stron, opisy technik, zdjęcia)
- zestaw 5 haczyków z opakowaniem ułatwiającym ich transport

- RABAT 10% dla uczestników kursu ANATOMIA PALPACYJNA (cena 1800zł)


Szkolenie będzie tłumaczone z j.francuskiego na j.polski (tłumacz: Marcin Fluder dyplomowany osteopata). Wykładowca porozumiewa się również w j.angielskim i portugalskim.

Haczykowanie jest koncepcją pracy na układzie ruchu z wykorzystaniem narzędzia-haczyka umożliwiającego precyzyjne oddziaływanie na tkankę. Wskazaniem do terapii jest min.: wzmożone napięcie mięśniowe wyczuwalne w bruzdach międzymięśniowych, zespoły przeciążeniowe, ograniczenia ruchomości tkankowej.


Aby skutecznie przeprowadzić technikę, należy wykonać szczegółowy bilans palpacyjny, w celu wykrycia utraty ślizgu między diagnozowanymi płaszczyznami tkankowymi. Następnie terapeuta mobilizuje poprzecznie płaszczyznę ślizgu i uwolnia tkankę poprzez umieszczenie łopatki haczyka równolegle do leczonego sklejenia. Podąża za falą tkankową inicjowaną przez drugą rękę i wykonuje dodatkową trakcję.
Haczykowanie terapeutyczne ma zastosowanie min.: w fizjoterapii, terapii manualnej, metodzie łańcuchów mięśniowych i osteopatii. Metoda ta jest wykorzystywana w sporcie, bowiem w znacznej mierze skraca czas powrotu do dobrej formy.
Ponadto ułatwia drenaż tkankowy, zmniejsza zastój płynów, wpływa na zabliźnienia i zmniejszenie procesu zapalnego.

Haczykowanie jest znakomitym narzędziem terapeutycznym w terapii manualnej.

Pozwala na przywrócenie ślizgu i mobilności przegród międzymięśniowych, międzyrozcięgnowych, tkanek więzadłowych i ścięgnowych w przypadkach, gdy precyzyjny dostęp przy pomocy palców jest utrudniony.

Wykonuje się je za pomocą haczyków o różnych rozmiarach, które pozwalają na dostosowanie się do morfologii okolicy, która ma zostać poddana terapii.

Praktyka haczykowania jest oparta na różnorodnych zasadach:

  • znajomości anatomii palpacyjnej każdej okolicy, w celu precyzyjnego zlokalizowania przegród, które maja zostać poddane badaniu,
  • szczegółowym badaniu manualnym w celu zlokalizowania zmian tekstury spowodowanych zespoleniami tkanek,
  • podejściem dośrodkowym do miejsca uszkodzenia i przestrzeganiem reguł użycia haczyków, tak przez dłoń instrumentalną jak i przez dłoń palpacyjną.

Technika ta, stosowana często u sportowców, może być stosowana w przypadku licznych patologii tkankowych pochodzenia traumatycznego, zapalnego lub neurologicznego (neuropatie obwodowe związane z uwięźnięciem nerwu).

O książce, z której korzystamy podczas szkolenia:

Niniejsza pozycja, zdecydowanie praktyczna, ma na celu zaznajomienie czytelnika z posługiwaniem się haczykami. Zawiera liczne wskazania terapeutyczne, aby skutecznie leczyć różnorodne patologie, takie jak: zespół pasma biodrowo-piszczelowego, zespół cieśni nadgarstka, zespół (cieśni) mięśni pochyłych, zapalenie rozcięgna podeszwowego, zapalenie okostnej, zapalenie ścięgna Achillesa i ścięgna rzepkowego, pubalgia, skręcenia, zapalenie nadkłykcia, neuralgia Arnolda…

Drugie wydanie książki jest wzbogacone o prezentację technik powiązanych z haczykowaniem opracowanych przez autora. Te techniki pozwalają na optymalizację efektów i dotarcie do warstw głębokich, niedostępnych dla haczyka i dla dłoni.

 
 

Zapraszamy do odwiedzenia naszje strony: www.fizjoactiv.pl

Zapraszamy do udziału w kursach dla fizjoterapeutów sfinansowanych nawet w 80% ze środków UE.
Dla Was to szansa na pozyskanie nawet 80% dotacji na nasze kursy.

Jest również możliwość skorzystania z dofinansowania w wysokości nawet 100% z KFS-u.

OPINIE I KOMENTARZE