FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

KURS

Zaburzenia seksualne u kobiet - diagnoza i terapia CBT.

Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na Specjalistyczny kurs diagnozy psychologicznej pt.: Zaburzenia seksualne u kobiet - pochwica i dyspareunia - diagnoza i terapia CBT.

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Psychologia
Wyświetleń: 388
Numer ogłoszenia: 4981
widoczność ogłoszenie dostępne do wyczerpania miejsc
cena:
390 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2018-10-19
2018-10-19
Wrocław
SPRZEDAJĄCY
Nazwa: Dolnośląskie Centrum Psychoterapii
Telefon kontaktowy: 71 332 36 70
OPIS

Termin szkolenia: 19.10.2018

Liczba dni szkolenia: 1

Godziny zajęć: 09:00-16:00

Miejsce szkolenia: Sale dydaktyczne DCP - ul. Dyrekcyjna 37/47, Wrocław

Info o szkoleniu:

Celem szkolenia jest przedstawienie uczestnikom podstaw diagnozowania oraz prowadzenia terapii zaburzeń seksualnych u kobiet. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z najczęściej występującymi dysfunkcjami seksualnymi u kobiet, w leczeniu których zastosowanie ma psychoterapia.

Program szkolenia:
1. Uwarunkowania zdrowia seksualnego kobiet  
2. Leczenie zaburzeń seksualnych.  
a) pierwszy kontakt z pacjentem.
b) budowanie relacji terapeuta pacjent.  
3. Badanie seksuologiczne.  
4. Metody leczenia zaburzeń seksualnych.  
5. Podstawowe techniki terapeutyczne w leczeniu zaburzeń seksualnych u kobiet.  
6. Zaburzenia seksualne u kobiet.  
7. Zaburzenia orgazmu u kobiet.
a) orgazm zbyt wczesny  
b) orgazm opóźniony  
c) anorgazmia  
8. Brak lub utrata potrzeb seksualnych.
9. Nadmierny popęd seksualny.  
10. Pochwica.  
11. Dyspaurenia u kobiet.  
12. Awersja seksualna.  
13. Zaburzenia podniecenia seksualnego u kobiet.  
14. Analiza studium przypadku- praca warsztatowa.

Wykładowca:

Agnieszka Juszczyk-Mirek - biegły sądowy w zakresie psychologii klinicznej dzieci i dorosłych oraz seksuologii, psycholog kliniczny, psychoterapeuta systemowy, certyfikowany interwent kryzysowy Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, superwizor i trener Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej. Specjalizuje się w diagnozie i opiniowaniu ofiar i sprawów gwałtów, molestowania i innych przestępstw seksualnych. Współpracuje w zakresie opiniowania z sądami we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Kłodzku, Poznaniu, Ostrowie Wielkopolskim. Kwalifikacje i doświadczenie w obszarze opiniowania, oceny zeznań świadków, diagnozy psychologicznej i seksuologicznej, typowania sprawców, psychologii sądowej i seksuologii sądowej zdobywała w trakcie studiów i szkoleń specjalitycznych: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytut Ekspertyz Sadowych im. Prof. Jana Sehna w Krakowie, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Fundacja Dzieci Niczyje, oraz na licznych konferencjach i szkoleniach Sekcji Seksuologii Sądowej Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Pracowni Seksuologii Klinicznej i Społecznej Instytutu Psychologii UAM w Poznaniu. Prowadzi interwencję kryzysową, psychoterapię systemową indywidualną, grupową, terapię rodzin i par, zajęcia psychoedukacyjne i szkolenia. Pracuje w ujęciu systemowym z rodzinami z zaburzeniami psychotycznymi, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami psychosomatycznymi. Specjalizuje się w terapii zaburzeń lękowych, depresyjnych, psychotycznych, psychoterapii zaburzeń seksualnych, zaburzeń ASD I PTSD. Prowadzi sesje debriefingowe Critical Incident Stress Debriefing (CISD) dla specjalistów zajmujących się zawodowo ratownictwem i interwencją kryzysową oraz ofiar, grup dotkniętych kryzysem. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, International Critical Incident Stress Foundation (ICISF), International Association for Suicide Prevention (IASP). Pracuje w kilku Poradniach Zdrowia Psychicznego. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe w zakresie Seksuologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W zakresie umiejętności psychoterapeutycznych kształciła się także w Szkole Terapeutycznej Psychoterapia Systemowa Indywidualna i Rodzinna WTTS (kurs podstawowy i kurs zaawansowany), Terapia Rodzin - Polski Instytut Ericksonowski, Terapia Małżeństw i Par - Polski Instytut Ericksonowski, Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie, Studium metod pracy z ofiarami przemocy seksualnej, ich rodzinami i opiekunami - Fundacja Dzieci Niczyje, Studium Opiniowania Psychologiczno-Sądowego - Fundacja Dzieci Niczyje, Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.

OPINIE I KOMENTARZE