FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

INNE OGŁOSZENIA UŻYTKOWNIKA
Pacjent z zespołem zaburzeń więzi Systemowe rozumienie rodziny – szkolenie podyplomowe Dziesięć kroków terapii lęku Problemy rozwojowe dzieci w wieku przedszkolnym Neuropsychologiczna diagnoza dziecka Psychoterapia jędzących za duzo NEUROPSYCHOLOGICZNA DIAGNOZA ZABURZEŃ PAMIĘCI Wczesna interwencja psychologiczna wobec małego dziecka, rodziny SOPOT Trening Kontroli Agresji (TZA) – model pracy terapeutycznej - SOPOT Terapia zaburzeń lękowych u młodzieży ( mentalizacja ) Mindfulness czyli terapia uważności dla dzieci i ich rodzin Terapia małżeństw i par w podejściu zintegrowanym Praca z dzieckiem po traumie umieszczonym w rodzinie zastępczej Terapia dzieci krzywdzonych i wykorzystanych seksualnie Rysunek w diagnozie i terapii dziecka oraz dorosłego MMPI / MMPI-2 badanie, interpretacja i opracowanie wyników Psychologia i psychopatologia rozwojowa Rodzina wieloproblemowa z perspektywy klinicznej dysfunkcji Tajemnice okaleczonego soma i psyche; SOPOT Praca z klientem mierzącym się z natręctwami i obsesjami; SOPOT Poznawczo- behawioralne treningi rodzicielskie Pomiędzy chorobą psychiczną a zaburzeniami; Sopot Zaburzenia lękowe u dzieci Terapia osób identyfikujących się z mniejszościami seksualnymi Rozwój seksualny dzieci i młodzieży Test CAT w diagnozie i terapii dziecka Dysfunkcje seksualne u kobiet i mężczyzn TAT – test projekcyjny w diagnozie klinicznej Podstawowy Kurs Psychoterapii Pozytywnej Składnie życia na nowo - psychoterapia osób doświadczających przemocy

Zaburzenia osobowości - dysfunkcje psychopatologiczne - SOPOT

Szkolenie poświęcone będzie zapoznaniu uczestników z wiedzą na temat psychologicznej diagnozy klinicznej zróżnicowanych postaci patologii osobowości wraz mechanizmami obronnymi modelującymi specyfikę funkcjonowania tych osób.

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Zdrowie publicze Fizjoterapia Dla lekarzy Inne Psychologia
Wyświetleń: 927
Numer ogłoszenia: 4042
widoczność 15 dni do końca wyświetlania (10 lipca 2018)
cena:
650 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2018-11-16
2018-11-18
Sopot
z 3 miejsc
Zapisz się teraz, aby mieć pewną rezerwację miejsca. Po zapisaniu się sprzedawca skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h w celu finalizacji transakcji
SPRZEDAJĄCY
OPIS

Zaburzenia osobowości z perspektywy różnych dysfunkcji psychopatologicznych – diagnoza kliniczna – interwencja psychologiczna - SOPOT

Szkolenie prowadzi

dr hab. n. hum. Bernadetta Izydorczyk

Specjalista psychologii klinicznej, psychoterapeuta i superwizor posiadający certyfikat SNP Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego jak również Europejskiego Towarzystwa Psychoterapii EAP, terapeuta i trener psychodramy Psychodrama Institut für Europa i Polskiego Instytutu Psychodramy. Pracownik naukowy Instytutu Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, psychoterapeuta w Ośrodku Leczenia Nerwic i Zaburzeń Jedzenia ”Dąbrówka” w Gliwicach. Zajmuje się psychoterapią nerwic, zaburzeń osobowości, zaburzeń odżywiania, prowadzi warsztaty i wykłady w Śląskiej Szkole Psychoterapii.

Charakter i zakres szkolenia

Szkolenie poświęcone będzie zapoznaniu uczestników z wiedzą na temat psychologicznej diagnozy klinicznej zróżnicowanych postaci patologii osobowości wraz z dominującymi w ich przebiegu mechanizmami obronnymi modelującymi specyfikę funkcjonowania tych osób. W czasie szkolenia przedstawione zostaną kliniczne metody rozpoznawania objawów chorobowych oraz ich specyfiki u osób ze zróżnicowanymi typami zaburzeń osobowości. Przedstawione zostaną również wskazówki do prowadzenia interwencji i rozmów psychologicznych z osobami zaburzonymi na poziomie neurotycznym, a także głębszym w odniesieniu do struktury osobowości. Szkolenie ma na celu zaprezentowanie podstawowych zasad i kluczowych elementów warsztatu psychoterapeuty w pracy z klientem na etapie konsultacyjnym (przygotowawczym) przed rozpoczęciem psychoterapii.
Szkolenie poświęcone będzie klinicznym metodom oceny osobowości i nie obejmuje diagnostyki z wykorzystaniem badań testowych.

Forma zajęć

Zajęcia obejmują formy pracy seminaryjno-warsztatowej z wykorzystaniem elementów psychodramy.

Program szkolenia

  1. Definiowanie zaburzeń osobowości z perspektywy medycznej i psychologicznej – różnicowanie, terminologia.
  2. Kliniczna diagnoza psychopatologii struktury osobowości – psychologiczna charakterystyka dysfunkcji struktury osobowości na poziomie neurotycznym, borderline, psychotycznym.
  3. Objaw psychopatologiczny – jego znaczenie, diagnoza z perspektywy poziomu dysfunkcji struktury osobowości:
    • specyfika i rozpoznawanie funkcji objawu u osób z różnymi typami zaburzeń osobowości np. borderline, symbiotycznej, narcystycznej, unikającej, chorych z zaburzeniami odżywiania.
  4. Wskazania do prowadzenia diagnozy i rozmowy psychologicznej z osobami zaburzonymi na poziomie neurotycznym i głębszym w odniesieniu do struktury osobowości.
  5. Istnieje możliwość pracy superwizyjnej z materiałem pod postacią historii życia oraz kontaktu konsultacyjnego/terapeutycznego 1-2 pacjentów uczestników szkolenia.

Termin szkolenia

Trzydniowe szkolenie obejmuje 22 godziny dydaktyczne.
16,17,18 listopada 2018

Planowany harmonogram zajęć
piątek 15:30 -19:30
sobota 9:00 -18.00
niedziela 9:00 -14.00

OPINIE I KOMENTARZE