FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

Wczesna interwencja terapeutyczna. Metody i techniki pracy

Szkolenie pogłębi wiedzę specjalistyczną w zakresie psychologii rozwojowej dzieci, metod diagnozy oraz rozpoznawiania zaburzeń rozwoju. Szkolenie będzie miało charakter teoretyczno-warsztatowy.

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Psychologia
Wyświetleń: 219
Numer ogłoszenia: 8186
widoczność ogłoszenie dostępne do wyczerpania miejsc
cena:
390 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2018-12-01
2018-12-01
Wrocław
z 9 miejsc
Zapisz się teraz, aby mieć pewną rezerwację miejsca. Po zapisaniu się sprzedawca skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h w celu finalizacji transakcji
SPRZEDAJĄCY
Nazwa: Dolnośląskie Centrum Psychoterapii
Telefon kontaktowy: 71 332 36 70
OPIS

 

Wczesna interwencja terapeutyczna. Metody i techniki pracy z dzieckiem z zaburzeniem rozwoju

Ilość wolnych miejsc: 9

Terminy szkolenia: 01.12.2018

Liczba dni szkolenia: 1

Godziny zajęć: 09:00-16:00

Miejsce szkolenia: Sale dydaktyczne DCP

Termin zgłoszenia: 2018-11-30

 

Cennik: 390 PLN

 

 

Szkolenie pogłębi wiedzę specjalistyczną w zakresie psychologii rozwojowej dzieci, metod diagnozy oraz rozpoznawiania zaburzeń rozwoju. Szkolenie będzie miało charakter teoretyczno-warsztatowy.

 

Adresaci

 

Szczególnie zapraszamy osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą: wychowawców, pedagogów, psychologów, terapeutów. W trakcie szkolenia uczestnicy praktycznie zapoznają się z teorią i praktyką pracy z dziećmi z trudnościami i deficytami rozwojowymi.

 

 

Program szkolenia:


1. Wczesna interwencja terapeutyczna - kiedy wspieranie, a kiedy interwencja?
2. Podstawy psychologii rozwojowej małego dziecka:
a) rozwój psychoruchowy,
b) rozwój poznawczy,
c) rozwój emocjonalny,

d) rozwój społeczny.
3. Trudności rozwojowe okresu niemowlęcego i poniemowlęcego (zaburzenia karmienia, zaburzenia snu).
4. Wcześniactwo, wady genetyczne i upośledzenie umysłowe - charakterystyka funkcjonowania dzieci małych.
5. Diagnoza dziecka - metody i narzędzia, współpraca interdyscyplinarna specjalistów.
6. Diagnoza zaburzeń ze spektrum autyzmu.
7. Diagnoza i wspomaganie rozwoju poznawczego i emocjonalno – społecznego dziecka.
8. Diagnoza i wspomaganie rozwoju komunikacji i mowy dziecka.
9. Diagnoza i wspomaganie rozwoju ruchowego dziecka.
10. Analiza studium przypadku- praca warsztatowa, ćwiczenia indywidualne i grupowe.
11. Wsparcie rodziny w systemie wczesnej interwencji

Trenerzy

 

Ewa Filipiak certyfikowany, dyplomowany psychoterapeuta, psycholog dziecięcy, neuropsycholog, diagnosta, pedagog, terapeuta i specjalista terapii środowiskowej, członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej. Specjalizuje się w diagnozie psychologicznej, w diagnozie i rehabilitacji neuropsychologicznej oraz w psychoterapii indywidualnej i grupowej dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, terapii par oraz rodzin. Prowadzi psychoterapię zaburzeń depresyjnych, lękowych, adaptacyjnych, psychosomatycznych, zaburzeń odżywiania, zaburzeń osobowości. W pracy z dziećmi i młodzieżą zajmuje się również diagnozą psychologiczną i terapią zaburzeń ze spektrum autyzmu, zaburzeń emocjonalnych, ADHD, ODD. Szczególne miejsce w pracy zawodowej stanowi praca z osobami z grupy Dorosłych Dzieci Alkoholików oraz Dorosłych Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych. W swojej pracy korzysta z różnych podejść teoretycznych – pracuje w nurcie integracyjnym, certyfikat nr 22. Metody i procedury dostosowane są do indywidualnych potrzeb klientów. Zgodnie z przyjętą konwencją swoją pracę poddaje stałej superwizji. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla specjalistów zajmujących się terapią. Ukończyła Psychologię Kliniczną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, Pedagogikę Resocjalizacyjną na Uniwersytecie Jagiellońskim, Integracyjny Program Szkolenia Psychoterapeutów prowadzony przez Profesjonalną Szkołę Psychoterapii SWPS i Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie, Studium Psychoterapii Grupowej i Treningu Psychologicznego w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie oraz studia podyplomowe: Diagnoza psychologiczna w praktyce klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie, Neuropsychologia kliniczna i diagnoza neuropsychologiczna w ujęciu praktycznym na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Wydziale Zamiejscowym w Katowicach oraz Stosowana Analiza Zachowania na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Wydziale Zamiejscowym w Katowicach.

 

 

 

 

Kontakt

Dolnośląskie
Centrum Psychoterapii

ul. Dyrekcyjna 37/47
50-528 Wrocław

tel: +48 71 332 36 70
tel: +48 71 361 60 35

e-mail: info@dcp.wroclaw.pl 

 

OPINIE I KOMENTARZE