FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

Terapia wisceralna w praktyce fizjoterapeuty- Marcin Szkolnicki

Intensywne trzydniowe teoretyczo-praktyczne szkolenie dotyczące technik osteopatii wisceralnej – jednej z głównych kierunków osteopatii.

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Fizjoterapia Dla lekarzy Masaż Ratownictwo medyczne
Wyświetleń: 328
Numer ogłoszenia: 4352
widoczność 25 dni do końca wyświetlania (17 września 2017)
cena:
1197 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2017-09-15
2017-09-17
Wrocław
z 3 miejsc
Zapisz się teraz, aby mieć pewną rezerwację miejsca. Po zapisaniu się sprzedawca skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h w celu finalizacji transakcji
SPRZEDAJĄCY
Nazwa: Systema Marcin Szkolnicki
Telefon kontaktowy: 606958589
OPIS

Najnowsze badania radiologiczne, echograficzne także biochemiczne ukazują ogromną korelację schorzeń układu trzewnego z dolegliwościami związanymi z kręgosłupem. Bezpośrednie nerwowo-mięśniowo-powięziowe połączenia między tymi układami nierzadko są pomijane w codziennej pracy z pacjentem.

Wg. J.P. Barrala wszelkiego rodzaju zablokowania w obrębie układu powięziowego, który podtrzymuje narządy klatki piersiowej i jamy brzusznej (poprzez krezki, więzadła, czy otrzewną) mogą powodować ograniczenia i problemy w obrębie narządu ruchu.

Przykładowo dysfunkcje w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa mogą mieć powiązanie z dysfunkcją wątroby, która poprzez więzadło wątrobowo-przeponowe może przyczyniać się do zmniejszenia ruchomości przepony i zaburzeń oddechowych, co z kolei prowadzić może do większego zaangażowania mięśni pochyłych, czworobocznego, których przyczepy znajdują się właśnie a kręgach szyjnych.

Dzięki udziale w szkoleniu, kursant nabędzie niezbędnych umiejętności lokalizowania, diagnozowania i interpretowania bólu pochodzenia wisceralnego. Co najważniejsze, pozna skuteczne techniki osteopatyczne i terapii manualnej dzięki zastosowaniu których, organizm chorego w maksymalnie możliwym stopniu odzyska równowagę zapewniającą zdrowie.

Kurs kierowany do:fizjoterapeutów, masażystów, techników fizjoterapii, lekarzy, osteopatów oraz studentów powiązanych kierunków. 

Instruktor: Marcin Szkolnicki
Osteopata, Fizjoterapeuta

Współzałożyciel Akademii Osteopatii.  Obecnie szef zespołu Systema Centrum Zdrowia oraz prezes Fundacji Na Fali Zdrowia. Uczestnik licznych szkoleń z dziedziny fizjoterapii, kongresów i MasterCourse’ów osteopatycznych.

PLIKI DO POBRANIA
OPINIE I KOMENTARZE