FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

Terapia manualna jamy brzucha - Marty Ryan (USA)

Terapia manualna jamy brzucha (ocena, palpacja, zastosowanie w bólach dolnej części pleców oraz miednicy, refluksie żołądkowym i rehabilitacji pooperacyjnej)

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Fizjoterapia
Wyświetleń: 3689
Numer ogłoszenia: 2298
widoczność ogłoszenie dostępne do wyczerpania miejsc
cena:
1920 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
termin ustalany indywidualnie
Poznań
z 4 miejsc
Zapisz się teraz, aby mieć pewną rezerwację miejsca. Po zapisaniu się sprzedawca skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h w celu finalizacji transakcji
SPRZEDAJĄCY
OPIS

Czas trwania: 40 godz.
Ilość osób: 20
Koszt: 1920 zł

Prowadzący: Marty Ryan - amerykański terapeuta manualny, jeden z najsłynniejszych terapeutów zajmujących się terapią wisceralną. Prowadzi szkolenia z zakresu anatomii palpacyjnej i terapii jamy brzucha, uczy m. in. w Seattle Massage School, Barlen Institute of Massage oraz w Northwest Institute of Acupuncture and Oriental Medicine. Asystuje podczas kursów organizowanych w Ameryce Północnej przez prof. Leona Chaitow’a oraz Gila Hedley’a. W swojej prywatnej praktyce klinicznej zajmuje się głównie terapią zaburzeń układu trawiennego i rozrodczego oraz rehabilitacją po operacjach jamy brzucha. Jego działalność edukacyjna nakierowana jest na poszerzanie wiedzy i umiejętności terapeutów z zakresu pracy z jamą brzucha i narządami wewnętrznymi. W sposób niezwykle zrozumiały i syntetyczny przekazuje pod kątem praktycznym wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii. Jego zajęcia to czysta przyjemność, pasja i satysfakcja ze zdobywania nowych umiejętności.

Podczas czterodniowego kursu poznasz tkanki i narządy wewnętrzne jamy brzusznej warstwa po warstwie, od skóry aż po kręgosłup. Poznasz anatomię palpacją tkanek, które utrzymują, otaczają i wspierają narządy wewnętrzne, naczynia krwionośne, limfatyczne i nerwy. Poznasz skuteczne techniki manualne nakierowane na działanie przeciwbólowe, uzyskanie poprawy funkcjonowania i poprawę ruchomości narządów wewnętrznych. Nauczysz się jak wpływać na procesy przemiany materii tak, aby uzyskiwać poprawę funkcjonowania układu trawiennego. Nauczysz się jak prowadzić terapię dolegliwości bólowych dolnego odcinka kręgosłupa od przedniej strony, jak prowadzić terapię w stanach pooperacyjnych jamy brzucha. Nauczysz się badania palpacyjnego jamy brzucha oraz rozluźniania napięć więzadeł i powięzi, które otaczają narządy wewnętrzne.

Część pierwsza
Badanie i palpacja jamy brzucha. Podczas tej części kursu praktykowane będzie badanie jamy brzucha warstwa po warstwie. Omówione zostanie interdyscyplinarne podejście terapeutyczne począwszy od przedniej ściany brzucha, aż po głębokie warstwy jamy brzucha. Nauczysz się jak wyczuwać poszczególne narządy oraz mięśnie jamy brzucha i nauczysz się wpływać na powięź, która utrzymuje jamę brzucha jako jedną całość. Nauczysz się oddziaływać manualnie na narządy wewnętrzne poprzez odpowiednie struktury powięziowe od warstwy skóry przez mięsnie, otrzewną i więzadła narządów wewnętrznych, aż po kręgosłup. 

Część druga
Aplikacje kliniczne w terapii dolegliwości bólowych dolnego odcinka kręgosłupa i miednicy, postępowanie po operacjach jamy brzucha oraz terapia wisceralna w chorobie refluksowej przełyku. Podczas tej części nabędziesz umiejętności rozwiązywania powszechnie występujących problemów klinicznych. Zwiększysz pewność siebie i umiejętności manualne pozwalające na bezpieczną pracę w tym obszarze ciała.

W cenie kursu zapewniamy:

  • udział w kursie
  • materiały szkoleniowe w formie skryptu dydaktycznego
  • certyfikat uczestnictwa w kursie i świadectwo ukończenia kursu dokształcającego
  • praktyczną pamiątkę z kursu

Dodatkowe informacje

Słuchacz uzyskuje certyfikat ukończenia kursu oraz świadectwo ukończenia kursu na druku MNiSzW.
Tłumaczenie podczas szkolenia zapewnia organizator.

Dane kontaktowe
Małgorzata Stępień
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii
ul. Grabowa 22, 61-473 Poznań
tel. +4861 832 77 76 wew.129 lub 124

http://www.kursy.wseit.edu.pl

OPINIE I KOMENTARZE