FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

KURS

Techniki osteopatyczne w ginekologii i położnictwie Marcin Szkolnicki

Praktyczny, trzydniowy kurs dotyczący diagnostyki i terapii dysfunkcji ginekologicznych.

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Fizjoterapia Dla lekarzy Masaż Pielęgniarstwo Położnictwo
Wyświetleń: 277
Numer ogłoszenia: 4467
widoczność 4 dni do końca wyświetlania (23 października 2017)
cena:
1197 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2017-10-13
2017-10-15
Wrocław
SPRZEDAJĄCY
Nazwa: Systema Marcin Szkolnicki
Telefon kontaktowy: 606958589
OPIS

Trzydniowe, intensywne szkolenie oparte o najnowszą wiedzę medyczną i osteopatyczną, dotyczącą postępowania w rożnych dolegliwościach ginekologicznych, w czasie ciąży i w okresie okołoporodowym.


Uczestnik kursu pozna bezpieczne i skuteczne techniki osteopatyczne i fizjoterapeutyczne, które z powodzeniem mogą być stosowane w najczęstszych dolegliwościach kobiet ciężarnych, takich jak bóle pleców, rwa kulszowa, nietrzymanie moczu, bezsenność itp. Oprócz powyżej przedstawionej tematyki, kursant pozna również techniki przydatne w walce z bolesnymi miesiączkami, zaburzeniami cyklu czy następstwami związanymi z przebytym cesarskim cięciem lub zabiegami chirurgicznymi w obrębie narządu rodnego. Oprócz tego uczestnicy zaznajomią się z terapią dolegliwości w czasie klimakterium, zaburzeniami w położeniu organów, chronicznym bólem miednicy.


W czasie ciąży ciało kobiety przechodzi ogromne zmiany – celem adaptacji do rosnącego płodu i jego zapotrzebowania w krew. Oprócz oczywistych zmian – takich jak powiększający się brzuch, wzrost masy ciała, przesunięcie środka ciężkości ciała kobiety ciężarnej, zmienia się również jej gospodarka hormonalna.
Wszystkie te czynniki mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie i położenie narządów wewnętrznych. Oprócz tego, istotnym czynnikiem mającym wpływ na funkcjonowanie organizmu ciężarnej jest stres, który nierzadko może być przyczyną podrażnienia układu autonomicznego

 

Program szkolenia: 

-budowa i funkcje miednicy, w tym miednicy mniejszej, (układ ruchu a funkcja narządów usytuowanych w miednicy i odwrotnie), dymorfizm płciowy i jego znaczenie

-testy funkcjonalne z punktu widzenia osteopaty /m.in. funkcjonalna ocena wybranych narządów wewnętrznych – mobilność i motylność narządów w teorii i prakatyce/

-patomechanizmy najczęściej występujące w rejonie miednicy

-przepony ciała człowieka w kontekście dna miednicy

-osie ciała (m.in. wg. koncepcji Littlejohna) w kontekście zaburzeń miednicy

-Red Flags – gdzie kończą się możliwości fizjoterapeuty i osteopaty

-możliwości fizjoterapii zaburzeń urogenitalnych w świetle najnowszych badań naukowych

-otrzewna i krezka – znaczenie dla zachowania poprawnej funkcji narządów

-ciąża i adaptacje biomechaniczne, /co i jak oceniać, czy prowadzić terapię?/

– dysfunkcje u kobiety ciężarnej: zespoły bólowe; zaburzenia układu pokarmowego; Vena cava; zaburzenia emocjonalne i psychosomatyczne; ciąża partnera; ciąża, a świat emocjonalny dziecka

-praca na układzie krążeniowym w aspekcie zaburzeń urogenitalnych (m.in. zespół żyły głównej dolnej, elementy drenażu z osteopatycznego punktu widzenia)

-teoretyczne i praktyczne zajęcia dotyczące zaburzeń typu: 1. Endometrioza; 2. Chroniczny ból miednicy; 3. Vulvodynia; 4. Coxycodynia; 5. Vestibulodynia; 6. Zapalenia pęcherza&cewki moczowej; 7. Nietrzymanie moczu; 8. Ptoza narządów miednicy; 9. Zaparcia; 10. Bolesne miesiączki; 11. Bolesne owulacje; 12. Bóle promieniujące z układu urogenitalnego; 13. Niepłodność; 14. Zapalenia jajników; 15. Upławy; 16. Świąd.

 

Kurs dedykowany dla: fizjoterapeutów, osteopatów,lekarzy,  masażystów, położnych, pielęgniarek oraz studentów kierunków medycznych.

Instruktor: Marcin Szkolnicki, osteopata

Więcej informacji: kursy@systema.com.pl 

 Zapraszamy serdecznie! 

OPINIE I KOMENTARZE