FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

Strukturalna praca z ciałem - John Smith ( I°kurs podstawowy)

W trakcie kursu nauczysz się jak używać taśmy anatomiczne do rozwiązania problemów rotacyjnych oraz licznych problemów natury posturalnej i funkcjonalnej, które są wynikiem dysfunkcji rotacyjnych w ciele człowieka.

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Fizjoterapia Masaż
Wyświetleń: 1478
Numer ogłoszenia: 3259
widoczność ogłoszenie dostępne do wyczerpania miejsc
cena:
1650 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2019-03-07
2019-03-10
Poznań
z 2 miejsc
Zapisz się teraz, aby mieć pewną rezerwację miejsca. Po zapisaniu się sprzedawca skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h w celu finalizacji transakcji
SPRZEDAJĄCY
ZDJĘCIA
OPIS

Czas trwania: 40 godzin
Ilość osób: 18

Prowadzący: John Smith – australijski terapeuta manualny, zaawansowany nauczyciel Integracji Strukturalnej, tzw. Rolfingu, zajmujący się m. in. terapią posturalną, terapią czaszkowo-krzyżową, masażem głębokim oraz rozluźnianiem mięśniowo-powięziowym. Jest międzynarodowym wykładowcą i nauczycielem anatomii w Australijskim Towarzystwie Rolfingu. Autor zwięzłego podręcznika wprowadzającego do manualnej pracy z ciałem „Structural Bodywork – An Introduction for Students and Practitioners”, do której przedmowę napisał Tom Myers i Robert Schleip

Centrum Kursów i Szkoleń Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu gości Johna Smitha juz po raz szósty, co jest najlepszym dowodem na to, iż kursy Johna Smitha cieszą się dużym zainteresowaniem.

Tematem przewodnim kursu będzie „strukturalna praca z ciałem” (structural bodywork). Omówione zostaną coraz popularniejsze w fizjoterapii i osteopatii łańcuchy mięśniowe według koncepcji Toma Myers’a, koncepcje funkcji tonicznych Huberta Godarda i neuromobilizacje.

W trakcie kursu przedstawione zostaną zagadnienia teoretyczne związane z anatomią powięzi i rozluźnianiem mięśniowo-powięziowym, najskuteczniejsze techniki bezpośrednie rozluźniania mięśniowo-powięziowego, także w celu oddziaływania na główne przegrody miedzy mięśniowe i błony międzykostne, jak również techniki energizacji mięśni w ujęciu posturalnym oraz techniki mobilizacji stawów zwłaszcza w obszarze stóp. Omówione zostaną zaburzenia w obrębie mięśni i powięzi oraz terapia posturalna z analizą łańcuchów mięśniowo-powięziowych – analiza zaburzeń równowagi mięśniowej i zastosowanie odpowiedniej terapii.

Uczestnicy kursu otrzymają gratis egzemplarz tłumaczenia książki Johna Smitha „Strukturalna praca z ciałem" które ukazało się drukiem wydawnictwa WSEiT w listopadzie 2014.

OPINIE I KOMENTARZE