Uzależnienie od narkotyków - diagnoza i terapia.

usuń ogłoszenieedytuj ogłoszenie

Kursy psychologiczne

176

350 PLN

1557

Dodane przez

Dolnośląskie Centrum Psychoterapii

71 332 36 70

www.dcp.wroclaw.pl

szczegóły

Wydarzenie odbędzie się w:
  • Wrocław (woj. dolnośląskie, pow. Wrocław)
Opis
Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy z zakresu uzależnienia od narkotyków. Tematyka obejmuje zagadnienia praofilaktyki, diagnozy i terapii uzależnień.

Program:
1. Fakty i mity dotyczące uzależnień od narkotyków.
2. Etiologia uzależnień.
3. Diagnoza uzależnień od narkotyków.
4. Uzależnienie od narkotyków – specyfika problemu
5. Uzależnienie, nadużywanie, używanie szkodliwe – jak rozpoznać problem
6. Problematyka narkotyków i narkomanii w ustawodawstwie polskim
7. Fazy uzależnienia.
8. Mechanizmy uzależnienia.
9. Charakterystyka narkotyków.
10. Rozpoznawanie i rozwiązywanie trudności pojawiających się w kontakcie z osobą z problemem narkotykowym i jej rodziną
11.Uzależnienie od narkotyków – interwencja i formy pomocy
12.Motywowanie do zmiany, opór i charakterystyczne trudności
13. Zasady i strategie skutecznych działań wobec osoby eksperymentującej z narkotykami, używającej narkotyków w sposób szkodliwy, uzależnionej od substancji psychoaktywnych oraz jej rodziny
14.Terapia uzaleznień.
15. Rola profilaktyki uzależnień.

Trener:
Natalia Wiśniewska - psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany specjalista terapii uzależnień, członek PTP. Prowadzi terapię indywidualną i grupową, zajęcia psychoedukacyjne, treningi umiejętności, szkolenia. Specjalizuje się w pracy z osobami uzależnionym  i ich rodzinami oraz DDA. Pracuje indywidualnie z osobami z zaburzeniami osobowości, problemami zaburzeń, lękowych, somatyzacyjnych. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia we Wrocławiu - Oddział Dzienny, jako dyrektor merytoryczny Ośrodka Leczenia Uzależnień HORIZON, w Polskim Instytucie Szkoleń i Psychoterapii, Zakładzie Karnym nr 1 we Wrocławiu. Od 2005 prowadzi prywatną praktykę psychoterapii.  Ukończyła psychologię o specjalizacji klinicznej dla dorosłych na Uniwersytecie Wrocławskim, Studium Terapii Uzależnień w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie oraz Szkołę Psychoterapii w Ośrodku Edukacji Psychologicznej. Swoje umiejętności terapeutyczne rozwijała również w Instytucie Psychoterapii we Wrocławiu oraz w Instytucie Eriksonowskim, Centrum Terapii Krótkoterminowej, obecnie w trakcie studiów doktoranckich. Regularnie superwizuje pracę u superwizora PTP.
Więcej na stronie
Dla kogo
Szkolenie kierujemy zwłaszcza do psychologów, pedagogów, pracowników instytucji pomocy społecznej, placówek opiekuńczo-wychowawczych, punktów interwencji kryzysowej, urzędów, organizacji pozarządowych, a także studentów.
Kryterium przyjęcia
Zapisy na naszej stronie internetowej www.dcp.wroclaw.pl
Cennik szczegółowy
   
   
   
mail Zgłoś się na wydarzenie - kliknij tutaj
mail Kontakt - kliknij tutaj

Inne wpisy tego użytkownika

Opinie, komentarze
Dodaj wpis

Brak komentarzy