FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

PNF podstawowy kurs dla fizjoterapeutów

Na kursie PNF poznasz zasady, procedury, wzorce, techniki koncepcji PNF oraz ich praktyczne wykorzystanie w terapii z pacjentem.

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Fizjoterapia
Wyświetleń: 402
Numer ogłoszenia: 3975
widoczność 19 dni do końca wyświetlania (11 września 2017)
cena:
2850 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2017-10-14
2017-11-18
Warszawa
z 2 miejsc
Zapisz się teraz, aby mieć pewną rezerwację miejsca. Po zapisaniu się sprzedawca skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h w celu finalizacji transakcji
SPRZEDAJĄCY
Nazwa: Centrum Wiedzy Praktycznej
Telefon kontaktowy: 609808407
ZDJĘCIA
OPIS

Zapraszamy na kurs PNF podstawowy, ktory został podzielony na dwa moduły każdy trwający po 5 dni. Terminy: część 1 14-18.10.17  część 2  25-29.11.2017

Na kursie PNF poznasz zasady, procedury, wzorce, techniki koncepcji PNF oraz ich praktyczne wykorzystanie w terapii z pacjentem.

Druga część kursu PNF stanowi rozwinięcie dotychczas zdobytej wiedzy o kolejne techniki oraz wzorce, a także umożliwia ich praktyczne wykorzystanie podczas pracy z pacjentem.

Koncepcja PNF powstała w latach 40 ubiegłego wieku w kalifornijskiej klinice w Valejo dzięki współpracy niemieckiego neurofizjologa dr Herman Kabat z fizjoterapeutką Maggie Knott. Metoda ta stanowi model neurofizjologicznego złożonego oddziaływania terapeutycznego, który opiera się na najnowszych osiągnięciach nauk medycznych. Skrót PNF pochodzi od angielskiego Prorioceptive Neuromuscular Faciliation co oznacza pioprioceptywne ( a więc odnoszące się do receptorów ciała) torowanie nerwowo-mięśniowe.

Teoretyczne podstawy metody PNF opierają się na prawidłowościach fizjologii związanej z rozwojem ruchowym człowieka, przy uwzględnieniu fazy polegającej na kontroli motorycznej oraz fazę nauczania motorycznego w oparciu o wiedzę z zakresu neuroplastyczności, neuroflizjologii, biomechaniki oraz kinezyterapii.

PNF jako koncepcja cechuje się własną filozofią oraz wytycznymi dotyczącymi pracy z pacjentem. Za główny cel metoda PNF stawia pracę nad prawidłową funkcją.

Szkolenia prowadzi Sebastian Walczyk Instruktor IPNFA

 

Zapraszamy tel: 609808407

OPINIE I KOMENTARZE