FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

Manualny drenaż limfatyczny z elementami kompresjoterapii - część II

Kurs akredytowany przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Fizjoterapia
Wyświetleń: 410
Numer ogłoszenia: 4256
widoczność ogłoszenie dostępne do wyczerpania miejsc
cena:
780 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2018-07-07
2018-07-08
Poznań
z 5 miejsc
Zapisz się teraz, aby mieć pewną rezerwację miejsca. Po zapisaniu się sprzedawca skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h w celu finalizacji transakcji
SPRZEDAJĄCY
OPIS

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które ukończyły I część kursu - fizjoterapeutów, (studenci nie mogą brać udziału - tylko absolwenci) zajmujących się terapią obrzęków limftycznych będących następstwem leczenia nowotworowego oraz obrzęków pochodzenia urazowego i związanych z niewydolnością naczyń żylno-limfatycznych. Kompleksowa terapia zaburzeń układu chłonnego jest również stosowana w schorzeniach reumatycznych, neurologicznych oraz po zabiegach chirurgicznych. Uczestnicy kursu otrzymują materiały dydaktyczne: skrypt zawierający techniki manualnego drenazu limfatycznego, płytę DVD zawierającą prezentację wszystkich technik, bandaże kompresyjne oraz dyplom ukończenia szkolenia potwierdzony przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii.

Głównym celem kursu jest przygotowanie do pracy z pacjentami z rozpoznanym obrzękiem limfatycznym pierwotnym lub wtórnym. Po szkoleniu uczestnicy nabędą umiejętności rozpoznania i klayfikacji obrzęku limfatycznego i właściwego doboru technik fizjoterapii z uwzględnieniem stopnia zaawansowania choroby, kompleksowego postępowania fizjoterapeutycznego z zastosowaniem technik manualnego drenażu limfatycznego, kompresjoterapii, pielęgnacji skóry i gimnastyki udrażniającej oraz masażu pneumatycznego.

Druga część kursu obejmuje 20 godz. dydaktycznych z praktycznymi ćwiczeniami technik kompleksowego postępowania przy obrzękach kończyn górnych i dolnych, zastosowania drenażu limfatycznego w rejonie twarzy i głowy, terapii w powikłaniach po radioterapii.

W cenie kursu zapewniamy:

  • udział w kursie
  • materiały szkoleniowe w formie skryptu dydaktycznego z płytą CD
  • certyfikat uczestnictwa w kursie ze znaczkiem PTF
  • bandaże - 1 opakowanie na uczestnika

Kurs prowadzi: dr n.med. Anna Opuchlik - absolwentka AWF w Krakowie - kierunek Rehabilitacja Ruchowa. Na podstawie rozprawy doktorskiej „Przydatność metody kompleksowej fizycznej terapii udrażniającej w leczeniu obrzęku limfatycznego kończyny górnej u kobiet po mastektomii” uzyskała stopień naukowy doktora nauk medycznych. Kierownik Zakładu Rehabilitacji w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Wykładowca na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku Fizjoterapia oraz we Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach. Vice Prezes Oddziału Świętokrzyskiego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. 

OPINIE I KOMENTARZE