FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

Funkcjonalny trening zdrowotny

Funkcjonalny trening zdrowotny nastawiony jest na poprawę zdrowia w każdym aspekcie życia, którego wymaga pacjent, niezależnie od jego wieku, historii chorobowej/ urazowej, uprawianej dyscypliny sportu, zainteresowań, hobby.

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Fizjoterapia Inne
Wyświetleń: 274
Numer ogłoszenia: 6424
widoczność ogłoszenie dostępne do wyczerpania miejsc
cena:
790 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2018-10-20
2018-10-21
Wrocław
z 4 miejsc
Zapisz się teraz, aby mieć pewną rezerwację miejsca. Po zapisaniu się sprzedawca skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h w celu finalizacji transakcji
SPRZEDAJĄCY
Nazwa: BMK
Telefon kontaktowy: 603255945
OPIS

Głównym celem funkcjonalnego treningu zdrowotnego jest poprawa wzorców ruchu w czynnościach życia codziennego.

Funkcjonalny trening zdrowotny nastawiony jest na poprawę zdrowia w  każdym aspekcie życia, którego wymaga pacjent, niezależnie od jego wieku, historii chorobowej/ urazowej, uprawianej dyscypliny sportu, zainteresowań, hobby. Polepszenie wyników sportowych, zmianę kompozycji ciała, redukcję masy ciała, traktujemy jako cele drugorzędne. Poprawa wyglądu sylwetki jest w treningu zdrowotnym równoznaczna z eliminacją dysfunkcji, odpowiednią stabilnością i mobilnością poszczególnych segmentów ciała i zbliżeniem do fizjologii zarówno w warunkach statyki, jak i w ruchu.

SKRÓCONY PROGRAM SZKOLENIA 
- Aktywizacja mięśni głębokich
- Odpowiednia kolejność napięć mięśni – głębokie, stabilizatory i na ich bazie wykonujące ruch mięśnie globalne
- Celowa kolejność ćwiczeń
- Podkreślenie potrzebnej części złożonego ćwiczenia
- Ćwiczenia najsłabszego elementu łańcucha
- Powtarzalność ćwiczeń stabilizacyjnych - wiele powtórzeń z małym obciążeniem
- Utrwalenie prawidłowych wzorców ruchu
- Zwiększanie siły mięśni głębokich oraz globalnych – tworzenie rezerwy siłowej w stosunku do obciążeń pokonywanych podczas codziennych czynności
- Poprawa parametrów krążeniowo – oddechowych, w tym najważniejszego, jakim jest VO2 max.
- Tworzenie zdrowych nawyków ruchowych, nawykowego przyjmowania pozycji statycznych

Efektem Treningu Funkcjonalnego ma być powtarzanie przećwiczonych elementów bez świadomości i przypominania sobie o poprawieniu lub ustawieniu sylwetki.

WYKŁADOWCY:

 

Robert Witkowski "Czajnik" - Fizjoterapeuta, terapeuta manualny (Kaltenborn, Acermann), ukończył szkolenia z zakresu terapii tkanek miękkich, PNF, medycznego treningu terapeutycznego, metody McKenziego i kinesiotapingu. Od prawie 15 lat aktywnie trenuje Capoeira (instruktor 3 stopnia w grupie International Capoeira Raiz), medalista mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w akrobatyce sportowej. Próbował swoich sił również jako zawodnik taekwondo, boksu i muay thai.

Jacek Jankiewicz "Apacz" - Specjalista inżynierii biomedycznej, który zaprzągł biomechanikę do "ciężkiej pracy fizycznej". Jako fascynat sportu uczynił z treningu sposób na życie. W codziennej pracy przeplata doświadczenia "naukowe" z treningiem siłowym, budowaniem core stability i pracą w funkcji. Oprócz treningu funkcjonalnego aktywnie uprawia wspinaczkę sportową. Posiada stopień mistrzowski w taekwondo.

CZAS TRWANIA: 2 dni (16 godzin dydaktycznych, gdzie 1 godz. dydaktyczna = 45 min)

OPINIE I KOMENTARZE