FORMULARZ KONTAKTOWY
CAPTCHA
Change the CAPTCHA code

KURS

Fascial Distortion Model (FDM) /kurs podstawowy/ - moduł II

To rewolucyjny model, którego twórcą był amerykański osteopata dr Stephen Typaldos, posiadająca własną diagnostykę i koncepcję terapeutyczną leczenia bólu i zaburzeń występujących w układzie powięziowym, łączy w genialny sposób Osteopatię z Ortopedią.

Zobacz pełny opis
DANE SZCZEGÓŁOWE
Kategoria: Fizjoterapia Masaż
Wyświetleń: 277
Numer ogłoszenia: 4651
widoczność 10 dni do końca wyświetlania (01 listopada 2018)
cena:
1600 zł
TERMINY
Rozpoczęcie
Zakończenie
Miejscowość
2018-10-20
2018-10-21
Kraków
SPRZEDAJĄCY
Nazwa: BMK
Telefon kontaktowy: 603255945
OPIS

Fascial Distortion Model FDM /kurs podstawowy/ - szkolenie modułowe - moduł II

 

UCZESTNICY:
lekarze, osteopaci, fizjoterapeuci oraz masażyści

Fascial Distortion Model to metoda diagnozowania i leczenia urazów mięśniowo-szkieletowych, opracowana w latach 90-tych XX wieku przez dr Stephena Philipa Typaldosa w USA. FDM, czyli model odkształcenia powięzi, stosowany jest z powodzeniem w leczeniu takich urazów jak: naciągnięcia mięśni, zwichnięcie kostki, skręcenia kolana, urazy sportowe, bóle krzyża i wiele innych.

Lekarze ufają diagnostyce obrazowej, osteopaci doszukują się zaburzeń w odległych regionach ciała, a fizjoterapeuci i masażyści, choć pracują zazwyczaj z właściwą strukturą (tkanką), niestety nadal zbyt często używają niewłaściwych technik terapeutycznych. To wszystko zmienia się dzięki umiejętnościom, jakie daje metoda FDM. Czytanie mowy ciała i opis bólu pacjenta, pozwala postawić właściwą diagnozę i przeprowadzić skuteczną terapię. Prawdziwa sztuka pracy metodą FDM nie ukrywa się za skomplikowanymi chwytami i technikami – polega na umiejętności słuchania i obserwowania pacjenta.

Zaburzenia czynnościowe powięzi mają zasadnicze znaczenie dla funkcjonowania narządu ruchu i odgrywają istotną rolę w procesie jego leczenia. Metoda ta opiera się na założeniu, że dystorsje powięziowe są głównym czynnikiem powodującym zaburzenia funkcji narządu ruchu. Wyróżnia się sześć rodzajów dystorsji, z których każdy posiada charakterystyczne objawy i symptomy bólowe, co jest kluczowe dla postawienia diagnozy.

FDM ze względu na swój holistyczny charakter jest metodą maksymalizującą efektywność pracy terapeuty i daje doskonałe rezultaty.

PROGRAM SZKOLENIA:

Moduł II

Dzień 1
Teoretyczne wprowadzenie w dystorsję fałd ściśnięcia i rozciągnięcia, definicja, objawy, mowa ciała, diagnostyka, wywiad, cel terapii, lokalizacja, siła docisku, techniki chwytów, prowadzenie dłoni, impuls w jednostkach chorobowych

Ćwiczenia praktyczne: manipulacja kończyna górna

Ćwiczenia praktyczne: manipulacja szyi w kierunku ściśnięcia i rozciągnięcia, pierwsze żebro, odcinek piersiowy, dekoaptacje klatki piersiowej

Ćwiczenia praktyczne: manipulacja szyi w kierunku ściśnięcia i rozciągnięcia, pierwsze żebro, odcinek piersiowy, dekoaptacje klatki piersiowej cd.

Dzień 2
Ćwiczenia praktyczne: manipulacja segmentu C1 (Atlas), odcinka lędźwiowego, stawu krzyżowo-biodrowego

Ćwiczenia praktyczne: manipulacja odcinka lędźwiowego stawu krzyżowo-biodrowego, dekoaptacje spojenia łonowego

Ćwiczenia praktyczne: manipulacja kończyny dolnej, stawu biodrowego, kolanowego, skokowego

 

WYKŁADOWCY:

Weronika Wróblewska - z wykształcenia jest fizjoterapeutką, akredytowaną przez IFDMO instruktorką metody FDM, dyplomowaną terapeutką Mulligan Concept, Kinesio Taping z kilkuletnim doświadczeniem zdobytym w pracy klinicznej oraz podczas wielu szkoleń. Pracuje jako niezależna fizjoterapeutka ze szczególnym naciskiem na mobilizację i zwalczanie bólu metodą FDM, głównie z pacjentami ortopedycznymi. Pasjonuje się pracą manualną z pacjentem, docenia ogromny potencjał terapii powięziowej w procesie fizjoterapii. Dzięki własnemu doświadczeniu sportowca lekkiej atletyki przekazuje swoje umiejętności i wnosi je w życie sportowców jako terapeuta FDM.

 

Uczestnicy kursu otrzymają m.in:
- praktyczną wiedzę z zakresu FDM
- umiejętność identyfikacji problemów i ich rozwiązywania
- książkę FDM
- międzynarodowy certyfikat (Typaldos FDM Certified)
- wpis na listę terapeutów FDM Międzynarodowego stowarzyszenia IFDMO

CZAS TRWANIA: 2 + 2 + 2 dni (19 godzin dydaktycznych [moduł], gdzie 1 godz. dydaktyczna = 45 min każdy moduł)

OPINIE I KOMENTARZE